>

Tempo v čele TOP6

Ján Jabrocký, 10.06. 2022 Extraliga

Třemi dohrávanými zápasy pokračovala tento týden česká baseballová Extraliga. Po dvou utkáních mezi Hrochy a Nuclears se ve čtvrtek potřetí v TOP 6 utkaly Tempo a Eagles.

Po páteční prohře na Hroších mohli třebíčští hráči o první výhru nad tímto soupeřem v sezoně zabojovat opět v úterý v Brně-Jundrově. Jenže domácí vytáhli na kopec překvapivě Johna Husseyho, jenž byl naposledy startujícím nadhazovačem v minulém roce v dubnu. To mu ale nakonec nepřekáželo k tomu, aby odházel sedm směn bez umožněného doběhu. Na jeho práci pak navázal Kellen Croce, který v závěrečných dvou směnách také nepovolil ani jeden doběh. Hroši tak natáhli sérii směn bez doběhu v zápasech s Hrochy na 31. Vítězný doběh zařídil pro Hrochy již v první směně Lukáš Trunkát. Hroši nakonec zvítězili 4-0 a před dalším utkáním měli jistotu vyhrané série.

Ve středu na Vysočině to byli opět Hroši, kdo udeřil již v první směně, když proti Jeffreymu Bartovi stáhli tři doběhy. Proti pálkařům Nuclears tentokrát stál Jon Kennedy, jenž je dokázal vynulovat v pátečním duelu. Jenže třebíčští právě proti němu protrhli šnůru směn bez doběhu, když ve druhé směně dvěma doběhy dokázali snížit rozdíl ve skóre. Ačkoliv se domácí snažili, tak se jim za celý zápas nepovedlo minimálně vyrovnat a neustále pouze stahovali náskok soupeře. Na úspěšné odpaly bylo přitom utkání vzácně vyrovnané 9-9. Zatímco Hroši dokázali pálit vícemetové odpaly, jako Ondřej Kalandra, jenž zaznamenal dvoubodový homerun, tak domácí sbírali pouze jednometové hity. Hroši tak nakonec zvítězili 6-4 a uštědřili Třebíči již šestou prohru v TOP 6 z šesti utkání. „Dostávali jsme se na mety, ale první inning to bylo hned 3:0 a potom jsme to již těžko srovnávali,“ řekl po utkání mladý Jan Bilíček, jenž zaznamenal první hit v Extralize. Utkání, k jehož zahájení nastoupily oba týmy společně se svými mladými následovníky, kteří byli úspěšní na turnaji SuperCup, bylo vysíláno na ČT sport Plus a podívat se na něj můžete zde

Ve čtvrtek se pod umělým osvětlením v Praze na Eagles Parku dohrávala série mezi domácími a Tempem Praha. V městském derby šlo také o to, kdo ovládne tuto sérii. Oba týmy nastoupili s mladými nadhazovači, když Eagles nasadili Alberta Pražáka a hosté Ondřeje Vanka. Vzájemný souboj nakonec vyšel lépe pro nadhazovače Tempa, jenž povolil v šesti směnách pouze jeden doběh. Domácí startér jich v sedmi směnách umožnil o tři více. Domácí pálkaři nedokázali přidat další doběhy ani proti bullpenu hostí. To Tempo ještě zásluhou homeruny Filipa Smoly a sebeobětujícím odpalu Marka Minaříka odskočilo na rozdíl čtyř doběhů. Tempo tak zvítězilo 5:1 a stejnou bilanci má také v tabulce TOP 6, kde jim patří první místo.

Nyní čeká českou Extraligu delší pauza, která bude vyplněná All-Star Game víkendem a následně Pražským baseballovým týdnem. Nejbližší utkání odehrají až 29. června loňští finalisté Arrows Ostrava a Draci Brno.

 Fotogalerie zde

Starší články