>

Sokol Hluboká - Nechceme hrát alibistický baseball

Evženie Votinská, 24.03. 2021 Extraliga

Druhým nováčkem Extraligy 2021 je Sokol Hluboká. Klub má na rozdíl od Blesku již jednu extraligovou zkušenost z roku 2004. Ta trvala ale pouze rok. Hluboká získala v dlouhodobé části pouze tři výhry (Tegola-nyní Tempo, Technika, Arrows) a následně se jí nedařilo ani v baráži (opět pouze tři výhry – Blesk a Louny), a tak musela nejvyšší soutěž opustit. Další roky bojovala vždy na špici První ligy (dříve ČML), kterou se jí podařilo od té doby celkem pětkrát vyhrát. Naposledy vloni.

Z hráčů, kteří byli v týmu v roce 2004, jich vybojovalo loňský postup hned osm v čele s prezidentem klubu a zároveň nadhazovačem Davidem Šťastným. Tým před sezónou hodně posílil. Na Hlubokou se vrací odchovanci jako např. reprezentant Martin Mužík, ale přichází např. také levoruký nadhazovač a rovněž reprezentant Jan Novák a další nadhazovač Wesley Roemer. Ten má za sebou již angažmá např. v Dracích Brno a Arrows Ostrava. Klub se posílil rovněž na trenérském postu, kam angažoval zkušeného Zdeňka Josefuse a také Petra Barocha.

A právě Zdeněk odpověděl společně s Matějem Dvořákem na několik předsezónních otázek.

Jak je Hluboká připravena na vstup do Extraligy?
ZJ: Sokol Hluboká se, v rámci možností, připravil na vstup do sezóny 2021. Hráči na sobě pracovali převážně individuálně. Až poslední týdny jsme se začali připravovat společně. Chybí nám přípravné zápasy a plánovaný Spring Training v Itálii jsme museli zrušit.
MD: Myslím, že Hluboká je připravena tak, jako nikdy. Od podzima máme od Zdeňka Josefus napsány individuální plány, takže po fyzické stránce bychom měli být připraveni. Další tréninky probíhaly podle aktuálních možností, věnovali jsme se pálce, kde nám předává zkušenosti Martin Mužík. Všichni jsme natěšeni na první extraligovou sezónu a jedeme na 110%

Co musí celý tým udělat pro to, aby se v soutěži udržel?
ZJ: Cíle Hluboké nejsou nastaveny na udržení v soutěži, ale umístění do TOP 6 se nám jeví reálné. 
MD: Určitě pokračovat v tom, co děláme teď - udržet si nadšení a touhu vyhrávat. I když jsou cíle vysoké, do sezóny vstupujeme s pokorou a respektem ke všem soupeřům. To je za mě cesta k úspěchů. Důležité bude se z toho nesesypat, ať z proher nebo uspokojení z výher.

Jakým baseballem se chcete prezentovat?
ZJ: Prezentovat se chceme hrou s dynamickým přístupem, tj. rychlý nealibistický baseball. Věříme, že budeme mít slušný potenciál kvalitních nadhazovačů i silových pálkařů. 
MD: Určitě se chceme prezentovat ofenzivním a kvalitním baseballem. 

Můžete představit svůj tým?
ZJ: Tým vstupuje do sezóny jako nováček, ale s obrovskou touhou a hladem po hře. Snažili jsme se o stavbu silného týmu pro splnění cíle postupu do TOP 6.Tým je kombinací hráčů, kteří mají zkušenosti s Extraligou a vrátili se zpět na Hlubokou (Mužík, Vlach M, Vlach V., Vojta). Dále do týmu přestoupil nadhazovač Jan Novák a import Wesley Roemer. K týmu se ještě připojí další dva importi z Austrálie. Nesmíme zapomenout zmínit i stávající hráče Hluboké, kteří si postup vybojovali, a kteří budou nedílnou součástí rukopisu hry Hluboké.
MD: Díky přestupům a návratům bude mít půlka týmu zkušenosti z Extraligy a druhá nikoliv. Všichni makáme naplno, aby náš tým byl co nejvyrovnanější a ukázal, že Hluboká má dobr zázemí pro výchovu kvalitních hráčů. Když se podíváme na přestupové okénko je jasně  vidět, že Sokol Hluboká to myslí vážně a chce hrát basebal na co nejvyšší úrovni.

Aktuální soupiska týmu zde

Klub vznikl v roce 1994. V celém Sportovně relaxačním areálu v Hluboké nad Vltavou  je nyní nově rekonstruované baseballové hřiště a další dvě dětská. Klub je také známý pořadatelstvím mládežnických turnajů, v roce 2020 hostil All Star Game a má další plány. "Chtěli bychom na podzim postavit světla, máme připravený projekt. Chceme se připojit k fotbalu, hokeji a volejbalu, a být čtvrtý top sport v rámci jihočeského kraje," říká prezident klubu a nadhazovač David Šťastný.

Prvním soupeřem pro Hlubokou budou Eagles Praha, domácí utkání je naplánováno na neděli 11.4. od 13:00 hod. 

 

Starší články