>

Hodnocení sezóny 2020 - Eagles Praha

Evženie Votinská, 06.11. 2020 Extraliga

Eagles Praha obsadili, po stříbru v roce 2019, čtvrté místo. Do semifinále proti Drakům Brno postoupili až na poslední chvíli díky výhrám Draků na Hrochy Brno. V ZČ skončil tým z Krče na 4. místě, když dokázali porazit i jejího vítěze a obhájce prvenství, Arrows Ostrava. V závěru TOP6 museli proti stejnému soupeři zabojovat, aby si udrželi naději na postup do semifinále. V něm pak podlehli Drakům 0-2 na zápasy (4:5, 5:7).

"Bramborovou" sezónu hodnotil hlavní trenér Vladimír Chlup:

Jak jste spokojeni s průběhem sezóny a konečným umístěním vašeho týmu?
Neskončili jsme první, tudíž spokojen být nemohu a nebudu nikdy, kdy si předsezónní cíle nesplníme

V čem byly vaše největší přednosti / nedostatky?
Naše přednosti byly v mladém kádru, kam se dere mnoho nových hráčů, nedostatky především týmová obrana, kde jsme dělali hodně chyb, nebo nezahrávali rutinní rozehry, a taky se na semifinále všem nesesla ideálně forma.

Jak se vám líbila soutěž v podstatě bez cizinců, přinesla něco pozitivního pro český baseball?
Soutěž bez cizinců byla bezesporu zajímavá v tom, že dala šanci mnoha mladým hráčům, kteří by si jinak ještě museli počkat. Na druhou stranu úroveň, především na nadhozu, šla rapidně dolu, a v budoucnu je potřeba pálkařům, kteří budou v Evropě či ve světě, čelit lepším hráčům, dát šanci na to trénovat.

Který tým či hráč vás nejvíce překvapil?
Překvapilo mě Tempo, především David Nevěřil, jak byl schopen na kopci týden co týden vymazavát jakýkoli extraligový lineup, a je pro mě inspirací jestli i ja v týmu nenajdu takovouhle zapadlou hvezdu na kopec :D.

Co bylo pro vás letos nejtěžší?
Nejtežší bylo bezesporu udržet u hráčů reprezentantů motivaci, kterou by jinak měli v podobě účasti na mezinárodních soutěžích, na celý ligový ročník, skloubit to mládí s veterány dohromady

Co říkáte sestupu Techniky Brno, která byla zápas od postupu do TOP6?
Pro mě obrovské překvapení jak tým, který jeden týden hraje vyrovnanou partii s šípozdějsim mistrem, aby si udržel šanci na postup do TOP6, od dalšího týdne není schopen v konkurenci týmů z První ligy udržet pro sebe soutěž. Ať už to byl nedostatek motivace nebo úzký kádr.

Kdy plánujete začít s přípravou na rok 2021, na čem byste chtěli hlavně pracovat?
Přípravu na další sezónu ovlivňuje pandemie a vládní restrikce, chtěli jsme odstartovat první listopadový týden... Čas budeme hodně věnovat kondici, ale také individuální technice v obraně. Rád bych si mezi mladýma vytipoval nebo už našel takového krčskeho Schneidera :D :D

Nejlepší hráči Eagles Praha v roce 2020
základní část
pálkař (podle BA) - Petr Zýma  (.449)
nadhazovač (podle ERA) - Tomáš Duffek (1.60)
TOP6
pálkař (podle BA) - Jan Homolka (.395)
nadhazovač (podle ERA) - Vojtěch Bužga (2.25)
semifinále
pálkař (podle BA) - Petr Zýma  (.625)
nadhazovač (podle ERA) - Ondřej Kvapil (2.45)

 

Starší články