>

Udrží Draci náskok a vyhrají letos titul?

Evženie Votinská, 17.09. 2020 Extraliga

Jedna výhra v Czech Series dělí Draky Brno od zisku letošního a celkem 22. mistrovského titulu. Draci vstoupili do finálové série s Arrows Ostrava lépe, a pokud ostravský tým pomýšlí na třetí titul v řadě, musí vyhrát všechna tři zbývající utkání. „Do zápasů půjdeme s tím, že nemáme co ztratit. Možná nám pomůže, že už nemůžeme udělat chybu a musíme hrát to, co umíme. Před posledním víkendem sezóny se dostáváme do herní pohody, kterou budeme chtít přenést i na hřiště,“ neztrácí odhodlání spojka ostravského týmu a jeho nejlepší pálkař Jakub Kubica.

Statistiky před finále mluvily o souboji útoku s obranou, o skvělých nadhazovačích Draků a výborných pálkařích Arrows. První dva zápasy, ale ukázaly, že také Draci umí pálit. První utkání rozhodla hned úvodní směna, která skončila 4:1 ve prospěch domácího brněnského týmu. V dalším průběhu hry už nadhazovač Radim Chroust obhájce titulu z Ostravy k ničemu nepustil, naopak Draci získali ještě dva body. Rovněž ve druhém střetnutí, které se hrálo v Ostravě, padly první body hned v úvodní směně a rovněž šli do vedení Draci. Arrows dokázali během zápasu otočit skóre ve svůj prospěch, ale závěr patřil na pálce Petru Čechovi a na nadhozu Martinu Schneiderovi. Brněnští hráči vyhráli 6:4 a zvítězili tak v šestém ze sedmi vzájemných soubojů letošní sezóny. „Soupeř využil všechny šance, které měl. My už jsme pak nedokázali reagovat,“ litoval bezprostředně po zápase ostravský nadhazovač Ondřej Satoria.

Nejlepším pálkařem prvních dvou střetnutí byl Petr Čech s pěti dobrými odpaly, okořeněnými 4 staženými body a homerunem. Nadhazovačem pak Radim Chroust, jenž odházel celé vítězné první utkání. Nadhazovači budou důležitou otázkou i v dalších zápasech. Manažeři musí počítat i s možností tří utkání ve třech dnech. Draci by určitě chtěli rozhodnout už v pátek a slavit titul na domácím hřišti, ale ví, že to nebude jednoduché. „Poslední krok je nejtěžší a proti Arrows, kteří už nemají kam couvnout to platí dvojnásob. Jdeme do toho s plným nasazením a respektem k nadhazovačům a pálkařům Arrows, kteří udělají všechno, aby sérii prodloužili. Čekáme parádní večerní zápas, který bude zakončen nejlépe naší výhrou, abychom mohli slavit doma s našimi fanoušky,“ říká Filip Moštěk, vnější polař Draků.

V řeči čísel se v letošních vzájemných zápasech na pálce nejvíce dařilo Jakubu Kubicovi se 13 hity a Petru Čechovi s 10 dobrými odpaly. Draci odpálil pět homerunů, Arrows tři. Celkem brněnský tým odpálil 71 hitů a jejich nadhazovači rozdali 51 SO. Ostravští pálkaři trefili 66 dobrých odpalů a nadhazovači sami zahráli 32 strike outů. 

Druhá část finálové série začíná v pátek v Brně, pokud nebude rozhodnuto, přesouvá se do Ostravy, příp. v neděli opět do Brna. Všechny zápasy začínají od 19:00 hod.
V pátek rozhodují Marek Vičar, Miroslav Kaigl, Vladimír Richter a Jiří Kroupa.

Sledovat je budete moci na Youtube kanále baseballczech, na webu internetové televize PLAYO.TV, která přenosy zajišťuje, a na webu České televize. ČT pak připraví souhrn z finálových zápasů, který se bude vysílat v pondělí 21.9.2020 od 22:20 na ČT Sport. Sledovat samozřejmě můžete on-line přenos přes iScore.

Starší články