>

Czech Series 2020 začíná

Evženie Votinská, 10.09. 2020 Extraliga

Letošní Czech Series slibuje dramatické vyvrcholení. Hráči Arrows Ostrava útočí na vítězný hattrick. O třetí titul za sebou je chtějí připravit Draci Brno, kteří touží získat zpět domácí korunu, čímž by slavili 22. prvenství. Série na tři vítězná utkání začne na MBS, příp pátý zápas je v plánu 20. září rovněž v Brně, všechny duely se hrají od 19:00 hod. První dva uvidíte přes stream na FB @baseballczech, od třetího utkání se můžete těšit na přímé přenosy PLAYO.TV.


Arrows vyhráli uplynulé dva ročníky. Vloni porazili ve třech zápasech Eagles Praha, rok předtím právě Draky v poměru 4-1. Do finále vstupují s nejlepším útokem ligy, což třeba ukázal v semifinále grandslamem Jakub Voják. Na druhou stranu Draci mají statisticky nejlepší obranu, postavenou na nadhazovačích Radimu Chroustovi a Ondřeji Furkovi. Ale také Arrows se mohou spolehnout na svůj nadhoz, konkrétně reprezentanty Borise Bokaje a Ondřeje Satoriu. Co bude nakonec rozhodovat, se dozvíme na hřišti.

"Tím, že se to hraje jen na tři vítězné zápasy, tak rozhodne každý detail. Bude to bitva. Je to padesát na padesát," řekl hráč Draků Jakub Hajtmar.
"Budeme se v této náročné sezoně snažit zkompletovat hattrick," uvedl kouč Arrows Aleš Navrátil.


Draci jsou s 21 tituly nejúspěšnějším celkem Extraligy, ale naposledy se radovali v roce 2017. Poslední dva tituly brali Arrows, vloni pak nebyl brněnským tým ani ve finále. "Hlad je proto obrovský. Teď cítíme, že tohle by měl být zase náš rok," řekl Hajtmar.
V základní a nadstavbové části se Draci a Arrows potkali pětkrát a čtyřikrát uspěl brněnský tým. "Každého lze porazit, a pokud předvedeme stejný výkon na pálce a v poli jako v rozhodujícím utkání semifinále, bude série s Draky velice vyrovnaná a zajímavá," řekl nadhazovač Matěj Satoria, mladší bratr Ondřeje.

V letošních vzájemných utkáních se nejvíce dařilo Jakubu Kubicovi s 10 dobrými odpaly, na druhé straně to byli se sedmi hity Adam Hajtmar a Filip Moštěk. Dva winnery získal pro Draky Radim Chroust, po jednom Ondřej Furko a Jan Vašourek. Boris Bokaj pak byl vítězným nadhazovačem jediného vyhraného utkání pro Arrows.

Páteční utkání budou rozhodovat Jiří Kroupa, Miroslav Kaigl, Marek Vičar a Vladimír Richter. Sobotní v Ostravě pak Zdeněk Židek, Vladimír Richter, Miroslav Kaigl a \Marek Vičar.

 

Starší články