>

Výhry pro Kotlářku a Arrows, začíná série mezi Draky a Tempem

Evženie Votinská, 24.07. 2020 Extraliga

První výhru v TOP6 získali baseballisté Kotlářky Praha v úvodním duelu druhého kola nadstavbově části baseballové Extraligy. V pražském derby porazili Eagles Praha 12:5. Úvod utkání byl podobný dvěma odehraným v základní části. Kotlářka šla brzy do vedení 8:0 a čekalo se, jak to dopadne. Neopakoval se nakonec ani jeden ze scénářů z předchozích duelů v základní části, tedy ani výhra rozdílem, ani otočení utkání ze strany Eagles. Na nadhozu se proti sobě postavili reprezentant Tomáš Duffek a letos v extralize debutující Vojtěch Vlach. A více se hned od začátku dařilo odchovanci Sokola Hluboká: „Měl jsem super přípravu, cítil jsem se skvěle a na kopci to předvedl. Kluci mě navíc podrželi na pálce,“ řekl po utkání teprve dvacetiletý nadhazovač. Kotlářka po předchozích utkáních, ve kterých jí tolik nefungoval útok, přeskládala lineup a to se jí očividně vyplatilo. Na pozici lead offa se objevil Martin Mužík, který odpálil 4 hity z 5 startů a stáhl celkem 6 bodů, a dařilo se i dalším hráčům. Naopak pálkaři Orlů měli s nadhozy Vlacha a později i Jana Komorouse větší problémy, své úspěchy pak navíc nedokázali proměnit v zisk bodu. Výjimkou byl dvoubodový homerun Marka Chlupa v 8. směně, který ale už pouze korigoval konečný výsledek. Zajímavostí utkání byl start tří bratrských dvojic v obou týmech – za Eagles nastoupili bratři Výborové a Zýmové, za Kotlářku Matěj a Vojtěch Vlachovi. Další zápas série se hraje v pátek večer opět v Eagles parku od 19 hod. a startujícím nadhazovači budou za Eagles Petr Vojta, za Kotlářku reprezentant Jan Novák. V sobotu startuje v Areálu Na Markétě třetí zápas ve 14 hod.

Druhé čtvrteční utkání se odehrálo v Arrows Parku, kam přijeli brněnští Hroši. Zápas byl až do dohrávky 5.směny, kdy domácí vedli 3:2, vyrovaný. Pak se však přestalo dařit startérovi Hrochů Jakubu Bílkovi a obhájci titulu získali ve směně 5 bodů. Rozdílový výsledek 14:3 se pak urodil v následující hře, ve které nedokázal útočné choutky ostravských zastavit ani další střídající nadhazovač brněnského týmu Tomáš Říčný. Arrows stačilo k výraznému vítězství pouze 7 dobrých odpalů, celkem 11 met pak získali díky nadhazovačům Hrochů. Ti naopak ze svých 8 hitů vytěžili pouze 3 doběhy. Arrows vyhráli v TOP6 potřetí, Hroši mají stále 1 vítězství. Série pokračuje v pátek večer od 19 hod. v Ostravě, startujícími nadhazovači budou Ondřej Satoria a Tomáš Zachoval. V sobotu se hraje v Brně v areálu U Hrocha od 14 hod.

Třetí víkendová série mezi Draky Brno a Tempem Praha začíná v pátek na MBS v Brně. Na kopci se představí Ondřej Furko a Adam Vrubel. Ten před týdnem překvapil v Ostravě a pomohl Tempu k překvapivé výhře nad Arrows. „Pomohla mi naše skvělá obrana, které se povedlo zahrát několik těžkých outů a také útok, zejména pak dva homeruny bratrů Zelenků,“ pochválil své spoluhráče Vrubel a pokračoval: „Věřím, že když tento víkend dokážeme navázat na páteční neomylné pole a silnou pálku, tak se proti Drakům dokážeme prosadit. Ondřej Furko se v prvním kole TOP6 zasloužil o vítězství nad Kotlářkou. V základní části zvítězili dvakrát Draci, když si winnery připsali Filip Čapka a Ondřej Furko. Ve dvou utkáních odpálil pálkaři celkem 33 hitů, nepadl žádný homerun. Nejvíce se dařilo Přemku Chroustovi a Petru Čechovi. Draci mají zatím na svém kontě dvě výhry, Tempo jednu. „Musíme hrát svoji hru. S Draky je série vždy těžká, rozhodují maličkosti a konstantní tlak na pálce. Takto budeme přistupovat ke každému zápasu v sérii a pokusíme se z víkendu vytěžit co nejvíce,“ plánuje trenér Tempa Lubomír Čuhel. V pátek se hraje v Brně od 19 hod., na sobotu a neděli se série přesouvá do Prahy, oba zápasy začínají ve 16 hod.   

Starší články