>

Čtyři týmy slaví dvě víkendová vítězství

Evženie Votinská, 24.05. 2020 Extraliga

Úvodní extraligový víkend přinesl dvě výhry pro Eagles, Kotlářku, Hrochy a Techniku. Ukázal řadu mladých talentovaných hráčů, jak na kopci, tak na pálce.

Arrows Ostrava - Draci Brno 3:0, 3:6
V prvním utkání v  Ostravě proti sobě na nadhozu nastoupili reprezentanti Boris Bokaj a Ondřej Furko. Furko vydržel na kopci 7 směn a rozdal 7 strike outů, ale výhru svému týmu nepřinesl. Draci i přes 7 dobrých odpalů nezískali ani bod. Nejblíže k němu byl PetrCech, ale příhoz Daniela Černého z vnějšího pole mu v tom zabránil. Bokaje vystřídal v polovině utkání další reprezentant Ondřej Satoria. Homerunem se blýskl ostravský Jakub Grepl, dařilo se také Kubicovi se třemi dobrými odpaly.
Odvetu v Brně odehrály týmy až v neděli. Sobotní zápas musel být kvůli dešti přeložen. Na nadhozu se představil reprezentant Radim Chroust a za Arrows mladý Alexander Šín. Vedle něj se do hry dostal i další mladík - Michal Kovala. Obhájcům titulu z Ostravy se podařilo skórovat hned v první směně, ale to bylo na dlouhou dobu všechno. Draci získali v polovině zápasu vedení 6:1 a nakonec vyhráli 6:3. Arrrows byli sice úspěšnější v útoku, když odpálili 11 hitů oproti 6 Dračím, ale na výhru jim to tentokrát nestačilo. "Jsem nadšený, že jsme Arrows vrátili prohru z Ostravy a skóre série je 1:1. Dnes to bylo hodně o obraně. Na pálce máme ještě na čem pracovat,“ ohodnotil nedělní zápas Radim Chroust.

Eagles Praha - SaBaT Praha 15:3, 5:4
První zápasy v nejvyšší soutěži má za sebou nováček SaBaT Praha. Páteční duel na Krči skončil jasným výsledkem domácích. Klub z Tróje nenasadil své nadhazovačské eso, Jiřího Vavrušu, který hrál na spojce, a nadhozy Martina Lukačky útok Ealges moc neprověřili. Eagles kráčeli od začátku utkání za vítězstvím. Na netradičním místě chytače se objevil domácí Marek Chlup, a svůj start proměnil ve výborný pálkařský výkon – 3 dobré odpaly ze 3 startů, homerun a 4 stažené body: „První zápas dopadl přesně tak, jak jsme očekávali. Od začátku jsme měli utkání pod kontrolou,“ těšilo catchera Eagles.„Dařilo se nám na pálce i na nadhozu. Byl to komplexní výkon,“ zhodnotil utkání trenér domácích Vladimír Chlup.
Sobotní utkání trvalo pouze 6 směn, po kterých muselo být kvůli dešti ukončeno. SaBaT držel tentokrát se soupřem krok, o což se svým výkonem přičinil Jiří Vavruša. Eagles nasadili Ondřeje Hegra. Oba nadhazovači vvydrželi na kopci celou odehranou dobu, a tak si Hegr připsal vítězný complete game. Na pálce Miku Müllerovi, trojské zkušené posile, který odálil 3 hity ze 3 startů.  „SaBaT byl hodně vyhecovaný a předvedl lepší výkon než v pátek. Jirka Vavruša jim na kopci zaházel fakt skvěle,“ uznal trenér vítězů Chlup. Přesto nakonec slavila úspěch silná sestava pálkařů v zelených dresech. „Díky produktivním nástupům jsme pětkrát skórovali, což rozhodlo.“
 

Olympia Blansko - Technika Brno 9:12, 4:14
Nejvyrovnanější a také nejdelší páteční zápas se odehrál v Blansku. Technika před sezónou získala dva zkušené hráče z Draků Brno. Ikonu českého baseballu Pavla Budského a bývalého reprezentačního nadhazovače Michala Sobotku. Olympia naopak posílila své řady o mladé hráče ze stejného týmu. Skóre se od začátku utkání přelévalo z jedné strany na druhou. Zisk 7 bodů na začátku 7. směny ale překlopil skóre zápasu ze stavu 5.9 na 12:9 ve prospěch brněnského týmu. Martn Střítecký na nadhozu pak v jeho závěru udržel svému týmu první výhru.
Sobotní zápas na Kraví hoře vypadal až do 6.směny pro Blansko dobře. Vyrovnané utkání se zlomilo v dohrávce 6.směny, kdy na se Blansku nevydařilo střídání nadhazovačů a nový muž na kopci David Farkaš musel tento post po obdržení 6 bodů v téže hře opustit. Technika už si pak domácí výhru vzít nenechala. Homerun odpálil Matěj Menšík, další extraligový hit přidal na své bohaté konto Pavel Budský. Do zápasu zasáhl v dresu Blanska další zkušený hráč - David Winkler, a to na postu chytače.

Kotlářka Praha - Tempo Praha 3:0, 8:4
V sobotním zápasu dvou pražských týmů s ambicemi na stupně vítězů byla lepší Kotlářka, Souboj reprezentačních nadhazovačů Jana Nováka a Marka Minaříka vyzněl lépe pro levorukého nadhazovače Kotlářky. Novák vydržel na kopci 7 směn bez obdrženého hitu a sám zařídil celkem 13 autů. V nastavené hře pokračovali i další kotlářští nadhazovači – Cihlář, Ercoli a Mulhearn - a hostujícím hráčům se nepodařilo získat nejen žádný bod, ale také žádný hit.. Domácí tým vytěžil ze 7 dobrých odpalů 3 body a připsal si premiérovou výhru. 
V odvetě byli startujícími nadhazovači byli Jake Rabinowitz a reprezentant Daniel Padyšák: "Cítil jsem se dobře, chtěl jsem navázat na skvělý sobotní výkony Honzy Nováka. To se mi úplně nepovedlo, ale i tak myslím, že to byl dobrý výkon. Dvě výhry jsou pro nás výborným vstupem do sezony." Kotlářce se podařil 3.inning, ve kterém získala hned 6 bodů a uklidnění do další části utkání. To muselo být kvůli dešťové přeháňce asi na půl hodiny přerušeno. Domácí výsledek korigovali v dohrávce 9.inningu, ale na více než snížení konečného výsledku to nestačilo. Druhý extraligový start zaznamenal mladý kotlářský nadhazovač František Novák. Extraligovou premiéru za Tempo si pak zapsal Nicholas O'Rourke.

Nuclears Třebíč - Hroši Brno 1:9, 1:6
Sobotní utkání vyšlo lépe brněnskému týmu. Náskok 2:0 navýšili Hroši šesti body v 7.směně, ve které musel být vystřídýn startující Lukáš Hlouch, a bylo rozhodnuto. Jan Kucin odházel celé utkání, rozdal 8 strike outů a připsal si vítězný complete game. Sólo homerun odpálil v 5. inningu Jakub Mánek a in-park side homerun se pak povedl Danielu Ondrouškovi.
V neděli dokázali na první doběh Nuclears domácí rychle třemi body odpovědět a utkání dovedli v klidu do druhé víkendové výhry. Třebíč představila na nadhozu teprve 18 letého Davida Merganse, který je v jejím týmu na hostování z Draků a připsal si extraligovou premiéru. I přes porážku, dokázal během 7 směn rozdat 8 strike outů. Startujícím hroším nadhazovačem byl rovněž 18 letý odchovanec Raymond Whitehead, který tak mohl svůj první strart hned oslavit výhrou. Ještě o rok mladší je Boris Večerka, který se za Hrochy objevil na kopci v 6. a 7.směně. 

 

 

Starší články