>

Máme za sebou TOP6, Arrows slaví přímý postup do CZECH SERIES

Lukáš Ercoli, 30.07. 2019 Extraliga

Poslední víkend TOP6 máme za sebou a můžeme přejít k bojům o titul mistra české Extraligy. Až úplně poslední zápas letošní TOP6 mezi Arrows Ostrava a Tempem Praha rozhodl o tom, že ostravští vyhráli celou TOP6 a mohou se radovat z přímého postupu do CZECH SERIES. Eagles Praha postoupili z druhého místa do Wild Card Series a budou mít výhodu domácího prostředí. Druhým týmem, který se probojoval do Wild Card Series jsou Draci Brno, kteří se porvou právě s Eagles o druhé místo v CZECH SERIES. Série Wild Card se odehraje 2. – 4. srpna a hraje se na dva vítězné zápasy. Čtvrté místo v letošním ročníku Extraligy obsadila Kotlářka Praha. Pátá příčka připadla brněnským Hrochům, za kterými následovalo pražské Tempo na pozici šesté.

První páteční utkání odehrálo Tempo Praha proti Drakům Brno v Praze. Velmi dlouho se čekalo na první body, a nakonec přišel pouze jediný bod, a to až v osmé směně. Marek Minařík dokázal svým odpalem stáhnout Aleše Nepomuckého a Tempo se mohlo radovat z velmi těsné výhry 1:0. Výborným výkonem se blýskl zahraniční nadhazovač Tempa Peter Reyes, který odházel complete game a brněnské pálkaře prakticky k ničemu nepustil (9 IP, 3 H, O R, 5 SO).

Druhý páteční zápas se odehrál taktéž v Praze, akorát v areálu Eagles Praha, ve kterém přivítali Hrochy Brno. Hroši sice šli hned v druhé směně do těsného vedení 1:0, ale to bylo z jejich strany všechno. Naopak se rozjeli pálkaři pražského celku a ve čtvrté směně už vedli 11:1. Do konce zápasu se již skóre neměnilo a po sedmi směnách zápas končí desetibodovým rozdílem pro Eagles. Nejvíce při chuti byl již tradičně Matěj Hejma (3-4, 2 RBI, 1 R, 2B) a také Jan Pojer (2-3, 3 RBI, 1 R, HR).

Poslední páteční utkání se odehrálo v Ostravě, kdy domácí vyzvali pražskou Kotlářku. Proti sobě na nadhazovacím kopci nastoupili za Ostravu Wesley Roemer a za Kotlářku Lukáš Ercoli. Kotlářka šla do vedení hned v první směně po dvoumetovém odpalu Martina Mužíka následoval úspěšný odpal Scotta Mulhearna, kterým Martina stáhl pro první bod utkání. Dlouho se nic nedělo, až ve čtvrté směně, kdy se do pálkařského boxu postavil Terell Joyce, který poslal odpal až za homerunové oplocení a ostravští se ujali vedení 2:1. Kotlářka se nevzdávala a nejprve vyrovnala v sedmé směně a v následující směně se dokonce dostala do vedení 3:2. Střídající Jiří Vavruša nedokázal ostravské pálkaře zastavit a po dvoumetovém odpalu Tomáše Juňce si Arrows vzali opět vedení na jejich stranu a to 4:3. Zkušený Wesley Roemer nakonec uzavírá utkání bez problému a Arrows si mohli připsat nakonec velmi důležité vítězství. Není žádným překvapením, že i v tomto zápase se prosazovali takový pálkaři jako Terell Joyce (3-3, 2 RBI, 2 R, HR) a Martin Mužík (2-4, 2 R, 2B).

První sobotní utkání se odehrálo na Městském Baseballovém Stadionu v Brně. Draci Brno vyzvali své největší rivaly Arrows Ostrava, kdy jim měli co vracet, jelikož předchozí tři utkání skončili lépe pro ostravské. Draci šli hned v první směně do vedení po homerunu Jakuba Hajtmara. Vedení nevydrželo dlouho a po třech směnách bylo opět vyrovnané skóre 2:2. Následovala šestá směna, ve které se poprvé v zápase dostali do vedení ostravští 3:2. Brněnští pálkaři ale nesložili zbraně a v osmé směně dochází opět k vyrovnání 3:3. Ani devátá směna nám nepřinesla rozuzlení tohoto utkání a muselo se jít do prodloužení. V desáté směně nejprve skórovali ostravští dvakrát, Draci ale opět ukázali svoji sílu a otočili utkání na konečných 6:5 v jejich prospěch. Pálkařsky se prosadili zejména Jakub Hajtmar (2-4, 1 RBI, 4 R, HR), Zachary Wilson (2-3, 4 RBI, 2B) a Přemek Chroust (3-4, 1 RBI).

Druhé sobotní utkání se odehrálo také v Brně, akorát v areálu u Hrocha. Hroši Brno vyzvali pražskou Kotlářku. Proti sobě na nadhazovacím kopci se postavili reprezentační nadhazovač Jan Novák za Kotlářku a Nathan Kuchta za Hrochy. Brněnští pálkaři neměli velké problémy s nadhozy Jana Nováka a za tři směny se jim podařilo skórovat hned 10x, to bylo pro celé utkání klíčové, jelikož pražští pálkaři již nebyli schopni na tuto bodovou nálož reagovat. Oba týmy do konce zápasu přidali po jednom bodu. Až v sedmé směně končí utkání desetibodovým rozdílem ve prospěch Hrochů a to 11:1. Výborným výkonem se blýskli – Duncan Izaaks (3-4, 1 RBI, 3 R, 2B), Dan Ondroušek (3-4, 2 RBI, 2 R, 3B) a Michal Ondráček (2-2, 1 RBI, 1 R, 3B).

Celá TOP6 se uzavřela v neděli dvojutkáním Tempa Praha proti Arrows Ostrava a jestli chtěla Ostrava udržet první příčku musela obě utkání vyhrát. Ostravští pálkaři vlítli na Davida Nevěřila hned od začátku a po třech směnách vedli už 6:1. Do konce zápasu dokázali oba týmy přidat po jednom bodu, nakonec tedy zápas končí ve prospěch ostravských a to 7:2. Výborný výkon si na nadhazovacím kopci připsal reprezentační nadhazovač Boris Bokaj (9 IP, 8 H, 1 ER, 9 SO). Motorem ostravského útoku bylo již tradičně trio – Terell Joyce (2-5, 3 RBI, 1 R, HR), Tomáš Juněc (2-3, 3 RBI, 2 R, HR) a Alexander Rubanowitz (3-5, 2 R, 2B). V druhém utkání se Tempo dostalo do vedení hned v první směně 1:0. Toto vedení jim ale dlouho nevydrželo a po čtyřech směnách už prohrávali 5:1. V šesté směně ostravští navýšili své vedení na 6:1. Do konce zápasu oba týmy přidali po dvou bodech na střídající nadhazovače, za Tempo na Davida Vohánku, a za Arrows na Matěje Satoriu. Výsledek posledního utkání TOP6 tedy byl 8:3 ve prospěch Arrows. Wesley Roemer odházel šest směn, poté co odházel v pátek proti Kotlářce complete game se jedná o pozoruhodný výkon. Homerun si pět připsal Terell Joyce a pálkařsky byl opět při chuti také Tomáš Juněc (3-3, 1 RBI, 3 R, 2B).

Tímto víkendem skončila druhá fáze letošní Extraligy a můžeme se přesunout do třetí fáze, ve které se už bude hrát o mistrovský titul. Letošní tři nejlepší týmy jsou stejně jako minulý rok – Arrows Ostrava, Eagles Praha a Draci Brno. Wild Card Series proběhne první víkend v srpnu. CZECH SERIES se uskuteční až po Mistrovství Evropy do 23 let, které se bude hrát v Praze.

Starší články