>

Jan Kucin byl jeden nadhoz od PERFECT GAME

Lukáš Ercoli, 24.07. 2019 Extraliga

Předposlední víkend TOP6 nám ujasnil téměř celou finální tabulku. Kotlářka Praha zaváhala hned třikrát a ztratila tak naděje na postup mezi tři nejlepší. Eagles také dvakrát zaváhali a ztratili první pozici v průběžné tabulce. Ostravští Arrows po dvou vítězstvích zaujmuli první příčku v tabulce, Draci Brno díky nedělní prohře nad městským rivalem Hrochy Brno, již nemůžou skončit jinak než třetí. Tempo Praha a Hroši Brno se poslední hrací víkend TOP6 porvou o páté místo.

V pátek jsme mohli vidět pražské derby mezi Kotlářkou Praha a Tempem Praha. Kdy proti sobě nastoupili reprezentační nadhazovači na straně Tempa to byl Marek Minařík, na straně Kotlářky Jirka Vavruša. Kotlářka šla brzo do vedení a po třech směnách vedla 3:0. Poté přišla zlomová čtvrtá směna, ve které dokázali pálkaři Tempa na Vavrušu vyvinou velký tlak, a díky sérii úspěšných odpalů a met zdarma skórovali hned 7x. V páté směně ještě přidali dva body na mladého Davida Komorouse a za stavu 9:3 bylo o tomto zápase rozhodnuto. Oba týmy do konce zápasu přidaly po jednom bodu a zápas tedy skončil 10:4 pro Tempo. Na vítězství měli velký podíl David Nevěřil (2-5, 3 RBI, 2 R, HR) a Martin Zelenka (2-5, 3 RBI, 1 R, HR). Za Kotlářku byl při pálkařské chuti zejména mladý Daniel Riegger (3-3, 1 RBI).

Další páteční utkání sehráli Hroši Brno proti Arrows Ostrava. Zápas nakonec skončil po šesti směnách kvůli nepřízni počasí. Celý zápas byl v režii amerického nadhazovače ostravských Wesleyho Roemera, který odházel celých šest směn a povolil brněnským pálkařům pouze jediný úspěšný odpal. K tomu zaznamenal rovnou 9 SO. Pálkařsky se prosadil zejména Terell Joyce (3-3, 1 RBI, 1 R, HR), Michael Vykoukal (3-3, 2B) a Tomáš Juněc (2-3, 2 RBI). Zápas nakonec skončil ve prospěch domácích 3:0.

Poslední páteční zápas se uskutečnil v areálu Eagles Praha, kteří přivítali brněnské Draky. Proti sobě na nadhazovacím kopci nastoupili zahraniční posily obou týmů. Za Eagles to byl Adam Holland a za Draky John Hussey. Pálkaři Draků přijeli do Prahy ve střelecké náladě a za první dvě směny nastříleli pražským hned osm bodů. Eagles sice v druhé směně korigovali skóre na 8:3, ale poté přišla šestá směna, ve které Draci skórovali hned 5x a vyprovodili Hollanda z nadhazovacího kopce hned 14 úspěšnými odpaly. Sedmou směnu zavřel Michal Sobotka a zápas skončil desetibodovým rozdílem (13:3) po 7. směně. Na pálce se blýskli Petr Čech (3-4, 2 RBI, 2 R, 2B) a Zachary Wilson (2-4, 2 RBI, 3 R).

První sobotní utkání se odehrálo v Praze na Markétě mezi Kotlářkou Praha a Draky Brno, pražský celek musel vyhrát, pokud chtěl ještě pomýšlet na medaile. Na kopci se postavil mladý reprezentant Daniel Padyšák za Kotlářku, proti hvězdě MLB Peteru Moylanovi. Draci se sice ujali rychlého vedení, kdy po dvou směnách vedli 3:0. Padyšák pak zabral a za další čtyři směny brněnské k ničemu nepustil. Naopak v půlce zápasu zabrali domácí a čtyřmi body otočili zápas ve svůj prospěch. Střídající Jan Novák nedokázal zastavit pálkaře Draků, a tedy konec zápasu patřil opět brněnským. Čtyřmi body v osmé a deváté směně Draci rozhodli o svém vítězství 7:4. Skvělým výkonem se blýskl mladík Šimon Drápela (3-3, 1 RBI, BB). Také kapitán národního týmu do 23 let Martin Mužík byl pálkařsky při chuti (3-4, 2 R, 2B).

Zcela výjimečné utkání se v sobotu odehrálo v areálu u Hrocha mezi Hrochy Brno a Tempem Praha. Startující nadhazovač Hrochů Jan Kucin byl pouze krůček od historické PERFECT GAME, vůbec první v české Extralize. Hned 26 pálkařů po sobě vyprovodil na střídačku, bohužel toho posledního již nedokázal. Matěj Bužga v deváté směně a za stavu 2:0 pro Hrochy zabojoval a po velmi dlouhém At-batu (11 nadhozů, 7 foul ballů) úspěšně odpálil a zrušil Kucinovi jak perfect game, tak no-hitter. Následující scénář byl pro Honzu Kucina jak ze špatného snu. David Nevěřil odpálil další hit, David Vohánka byl trefen nadhozem. Marek Minařík přišel do pálkařského boxu a s plnými metami se opřel hned do prvního nadhozu který viděl a odpálil ho přímo za plot. GRAND-SLAM HOMERUN otáčí skóre zápasu na konečným 4:2 pro Tempo Praha.

Poslední sobotní utkání mezi Eagles Praha a Arrows Ostrava, bylo přímo o první místo v průběžné tabulce a dost možná i o přímý postup do CZECH SERIES. Utkání začalo lépe pro pražský celek a po čtyřech směnách vedli 1:0. Poté ale přišla pátá směna, ve které ostravští skórovali hned 5x. To bylo zcela rozhodující, jelikož pálkaři Eagles se do konce zápasu zmohli pouze ke korekci finálního skóre na 5:2. Skvělý start na nadhazovacím kopci si připsal mládežnický reprezentant Ondřej Satoria (8 IP, 7 H, 2 R, 7 SO). Na pálce se již tradičně prosazovali Terell Joyce (3-5, 2B) a Petr Zýma (3-4, 1 RBI, 2B).

První nedělní utkání se neslo ve znamení obrovské rivality mezi Kotlářkou Praha a Eagles Praha. Proti sobě na nadhazovacím kopci nastoupil za Eagles Tomáš Duffek, za Kotlářku Lukáš Ercoli. Lépe do zápasu vstoupili domácí Eagles, kterým se povedlo v dohrávce první směny skórovat po chybách v obraně. Následující čtyři směny utkání prakticky nic nepřinesly, jelikož oba nadhazovači své soupeře vůbec k ničemu nepustili. Po polovině páté směny se musel zápas přerušit a následně ukončit pro nepřízeň počasí. Zápas nakonec skončil 1:0 ve prospěch Eagles.

Další nedělní utkání se odehrálo v Brně, kdy domácí Hroši Brno na svém stadionu přivítali svého městského rivala Draky Brno. Utkání bylo velmi vyrovnané, a i když do zápasu lépe vstoupili Draci, nakonec to byli Hroši, kteří otočili uprostřed zápasu skóre na svoji stranu a vedli po pěti směnách 3:1. Do konce zápasu oba celky přidali na scoreboard po jednom bodu a zápas nakonec skončil 4:2 ve prospěch Hrochů. Výborným výkonem se blýskla zahraniční posila domácích Nathan Kuchta (9 IP, 6 H, 1 ER, 8 SO). Také Michal Ondráček měl svůj den (3-4, 2 RBI, 1 R, 3B).

Nedělní zápas mezi Tempem Praha a Arrows Ostrava se musel zrušit kvůli nepřízni počasí a přesunul se na příští neděli, kdy proti sobě odehrají dvojutkání, kterým uzavřou celou TOP6 letošního roku.

V úterý se předehrával jeden zápas z nadcházejícího kola, kdy Eagles Praha vyzvala Tempo Praha. Eagles potřebovala vyhrát, pokud chtěla pomýšlet na vrácení se zpět na první příčku v TOP6. Klíčová byla hned druhá směna, ve které pálkaři domácí Eagles skórovali hned 5x, a to zejména díky GRAND-SLAMU Dominica Piazzy. V sedmé směně poslali opět pálkaři Eagles míč za homerunové oplocení, a to rovnou dvakrát – Jan Pojer a Dominic Piazza. Navýšili tak své vedení na 7:1, do konce zápasu dokázali pálkaři Tempa korigovat skóre na konečných 7:2 ve prospěch Eagles.

Nadcházející víkend bude posledním hracím víkendem TOP6, po kterém bude už následovat Wild Card Series a CZECH SERIES. Ve hře jsou už jen boje o 1. a 5. místo, kdo se nakonec bude radovat z přímého postupu do CZECH SERIES? To se dozvíme po tomto víkendu.

Starší články