>

TOP6 pohledem Mikea Müllera VI

Michal Müller, 23.07. 2019 Extraliga

Už po sobotních zápasech jsme znali účastníky bojů o titul a  tak v posledních zápasech bude bojovat Eagles s Arrows o přímý postup do finále. 

V pátek Kotlářka prohrála s Tempem a v sobotu jejich osud zpečetili právě Draci, kteří si zajistili umístění v TOP 3. Draci se brzy ujali vedení 3:0 na mladého Daniela Padyšáka, ale ten pak zavřel dvířka a Drakům moc nepovolil. Kotlářka se začala prosazovat proti Peteru Moylanovi a i díky chybám v obraně se v 6. směně ujala vedení 4:3. Do sedmé směny naskočil Honza Novák, ale ani on nedokázal udržet vedení svého týmu, když v 8. směně nejdříve svým homerunem vyrovnal Martin Schneider, který též od 7. směny figuroval na kopci místo Moylana. Jenže to nebylo v 8. směně vše, Kotlářka si vybrala slabší chvilku v obraně a udělala dvě chyby v řadě, do toho Draci odpálili dva hity a další a vedení 7:4 už Schneider nepustil. 

V pátečním zápase si Draci vyšlápli na Eagles a rozdílem vyhráli 13:3. Draci přijeli s pálkařskou chutí a na jejich bývalého spoluhráče A.J. Hollanda sedli hned od začátku. Na domácí metě nepředvedl moc dobrý výkon Tomáš Špilauer, který jako hlavní rozhodčí vyhlásil při dvou rozehrách na domácí metě safe a v obou případech to byl jasný out. Nejdříve to bylo při čelním slidu Martina Scheidera jehož levá ruka se vůbec nedostala na metu a Dominic Piazza ji zablokoval svou rukavicí. Schneider, Draci a národní tým může být rád, že nemá zlomené prsty nebo zápěstí, které si po incidentu proklepával. V druhém případě to bylo při doběhu mám dojem Zacharyho Wilsona, kdy opět Piazza obdržel míč dřív a tečoval zcela zřetelně probíhajícího Wilsona (viz obě situace na fotkách). 
Jako ještě, že Dominic Piazza je hráč s klidnou hlavou a možná tomu přispělo i to, že Eagles už hodně prohrávali, protože jiné hráče a v jiných situacích si neumím moc představit :). 
první situace a jasný out na domácí metě

Druhá situace a taktéž out na domácí metě:
 

Míč už je v rukavici

Stále ani teď noha ještě nedošlápla na domácí metu: 

Drakům se naopak nepovedlo porazit svého městského rivala v nedělním duelu s Hrochy. Ale kromě rivalství už jim o nic nešlo. 

Arrows nakonec odehráli 2 ze 3 zápasů a oba vyhráli a díky tomu se posunuli do čela tabulky. V pátek si poradili s Hrochy 3:0 a  v sobotu v důležitém zápase proti Eagles 5:2. Eagles podlehli hlavně kvůli chybám v obraně a s letošními kvalitními nadhazovači to bude hrát určitě velkou roli. Ne nadarmo se říká “Defense wins championships”. 

Eagles si pak v nedělním zápase připsali výhru nad Kotlářkou 1: 0. Zápas byl ukončen před začátkem dohrávky 5. směny. Jediný bod padl při vyvolané rozehře s první a třetí metou obsazenou, kterou Kotlářka nezvládla. A tak Eagles vyhráli 1:0 bez toho aniž by na Lukáše Ercoliho zaznamenali jediný dobrý odpal. 

Asi nejdramatičtějším zápasem byl duel posledních dvou celků nadstavby Tempa a Hrochů. Jan Kucín házel perfect game a chyběl jediný strike. Na 11 nadhoz ve stavu a po šesti foul ballech se Matějovi Bužgovi podařilo úspěšně odpálit a zlomit, jak perfect game tak no hitter. Tím, ale útok Tempa neskončil a po hitu Nevěřila a trefení Vohánky, Marek Minaří na první nadhoz pálí GRAND SLAM a strhuje vítězství na stranu Tempa. 

Tento moment a zahraná triple play Eagles byly perličky tohoto hracího víkendu. 

Díky nedělní prohře Draků nad Hrochy už nemají ani teoretickou šanci skončit druzí a tak zbývají rozhřešit jediné dva souboje, o prvního a o posledního v pořadí nadstavby. Podaří se Eagles vrátit se na první místo??? Zbývají jim poslední dva zápasy. Dnešní proti Tempu a v pátek proti Hrochům. Arrows naopak čekají ještě čtyři souboje proti Kotlářce, Drakům a 2x Tempo. Pokud by Eagles v obou svých zápasech zvítězili, potřebují aby Arrows zaváhali aspoň 2x. Otázkou je, jakou roli tam bude hrát taktika Draků v sobotním zápase. Jestli raději nechtějí mít ve wild car sérii Eagles než Arrows. Na druhou stranu by tím Arrows zkompletovalo sweep Draků ve všech čtyřech zápasech nadstavby. Máme se na, co těšit. Arrows každopádně bude mít perný víkendový hrací plán se čtyřmi zápasy, které vyvrcholí nedělním dvojzápasem a pak cestou zpět do Ostravy. 

Starší články