>

TOP6 pohledem Mikea Müllera V

Michal Müller, 19.07. 2019 Extraliga

Tak minulá série nakonec nic podstatného nepřinesla, co se týče rozuzlení, kdo bude v TOP3. Tedy Eagles to mají již 100% jisté. Arrows víceméně též a o to třetí místo budou bojovat Draci s Kotlářkou. 

Arrows vs Hroši 

Jediný sweep víkendového kola. A také jediná série, která se stihla odehrát do konce víkendu. Tomáš Juněc byl rozhodujícím faktorem v tomto utkání, kdy v dohrávce 8. směny odpálil 3-bodový HR za stavu 4:4. Byl to již druhý HR Junce v zápase, když ten první odpálil ve zdařilé čtvré směně, kde padly ještě další dva homeruny v podání Joyce a Vojáka. 

V nedělním zápase se vedení ujali Hroši 4:0, ale opět Tomáš Juněc řádil a svým grandslamem vyrovnal utkání na začátku 6. směny na 4:4. Arrows pak přidaly po dvou bodech v 8. a 9. směně, ale Hroši ještě dokázali zdramatizovat zápas, když přidali 3 body v dohrávce 9. směny a měli 2. a 3. metu obsazenou s jedním outem, ale ani Ondráček J. ani Menšík už nedokázali vyrovnávací bod stáhnout.

Druhý nedělní zápas byl taktéž dlouho vyrovaný. Až sedmá směna přinesla zlom, kdy si obrana Hrochů vybrala slabší chvilku v poli a dvěma errory umožnili Arrows třikrát skórovat. Na druhé straně complete game odházel Boris Bokaj a umožnil pouze jediný doběh. 

Tempo vs Kotlářka

Kotlářka oslabená o tři nadhazovače Brebnera, Hutchingse a Nováka, zvládla tuto sérii bravůrně. V sobotním zápase nejdříve vyhrála 3:1 v tiebreaku, kdy na kopci na obou stranách předvedli skvělé výkony, jak Marek Minářík 7 IP, 1ER, 6 SO, tak Daniel Padyšák 8 IP, 1ER, 8 SO. Kuriozitou může být i výkon Pepy Cihláře, který dvě směny zvládl na 5 pálkařů, díky double playi v tie breaku. 

Nedělní zápas skvěle odházeli za Kotlářku Jiří Vavruša a Franta Novák. Forma Jirky Vavruši v posledních dvou měsících šla hodně nahoru oproti začátku sezóny a jeho two seem na pálkaře platí. Tentokrát se musel postavit do roli startujícího nadhazovače a odvedl fantastickou práci, kdy za 7 směn, měl pouze 1R a 0 ER. Kotlářka si došla pro vítězství 8:2, hlavně díky 6. směně, kde bodovali hned pět krát a Joe Truesdale zaznamenal 2-bodový homerun. 

Až v pondělím odkládaném zápase se podařilo Tempu zlomit Kotlářku, kdy startující Peter Reyes dovolil pouze 4 odpaly a  k tomu Kotlářka vyrobila 4 chyby v poli, tak to na vítězství stačit nemohlo. Nicméně, i tak to byl vyrovnaný zápas, který skončil 5:3. Startujícím nadhazovačem za Kotlářku byl Lukáš Ercoli a i ten předvedl dobrý výkon a držel Kotlářku v zápase. Kotlářce paradoxně mohlo pomoc, že musela sáhnout do neobvyklých starterů v této sezóně a mohlo by ji to nakopnout směrem vzhůru. 

Draci vs Eagles

Mnou nejočekávanější série víkendu byla také poznamenána přesunem zápasů díky nepřízni počasí. Nakonec se první dva zápasy odehráli, jako double header až v neděli a v obou zápasech se z výhry radovali Draci a pokořili tak své bývalé hráče na kopci Jarvise i Hollanda. V prvním zápase to byla pěti bodová 5. směna a ve druhém zápase čtyřbodová 8. směna. Drakům tedy pomohla mini pauza a zabrali ve správný čas. 

Poslední zápas se hrál až ve středu v Brně, takže značná nevýhoda pro pracující hráče Eagles, ale přesto tento zápas dokázali vyhrát a udržet se na čele tabulky. I v tomto zápase víceméně rozhodla jedna povedená směna, ale tentokrát na straně Eagles, kteří skórovali 7x v šesté směně, kdy na kopci střídal Lukáše Hloucha John Hussey, který měl zastavit nápor Eagles po té, co Hlouch umožnil prvním čtyřem pálkařům v té směně se dostat na metu odpalem či metou zdarma. Ale Husseyho Eagles přivítali třemi odpaly v řadě a první out směny byl zaznamenán až na sebeobětovací ulejvku Vojty Bužgy. 

Ač to vypadalo, že je po zápase, tak ještě v dohrávce se Drakům podařilo snížit na 8:4 a Eagles bod vrátili v 8. směně na 9:4, tak do té doby dobře házející Tomáš Duffek byl stále na kopci. V průběhu této sezóny už jsem několikrát zaznamenal, že má limit kolem 100 nadhozů, kdy se na něj soupeři začnou více prosazovat. Nicméně buď situace s odkládanými zápasy či prostě důvěra v Duffka či nevědomost této skutečnosti přiměla Vladimíra Chlupa, aby Duffek házel dál. A po mětě zdarma a singlu musel jít z kopce pryč a šel dohazovat utkání Jarvis. Draci doběhli pro tři body a výrazně tak zdramatizovali ještě utkání. Nakonec to Jarvis zvládl i přes to, že v neděli odházel complete game. 

Takže od dneška začíná další série, která by už měla hodně napovědět, jak to tedy bude. 

Eagles v pátek přivítají opět Draky na jejich poslední vzájemný zápas v nadstavbě. Předpokládám, že na kopci uvidíme A.J. Hollanda proti Chroustovi či Peteru Moylanovi. Pro Draky paradoxně může být důležitější vítězství v sobotu, kdy hrají na Markétě proti Kotlářce a tak možná budou víc spekulovat, kdo bude platit na Kotlářku víc. Kotlářka dnes přivítá už od 17 h opět Tempo a pokud chce myslet na 3. příčku měla by vyhrát. Arrows budou bojovat s Hrochy. Arrows určitě chtějí zabojovat o první pozici v nadstavbě, aby do finále postoupili napřímo a mohli mít jeden víkend pauzu. 

Nejdůležitější sobotní zápasy budou Kotlářka vs Draci a Arrows vs Eagles, kde se může rozhodovat o změně pořadí v tabulce. V neděli se pak můžeme těšit na městské derby Eagles vs Kotlářka a Hroši vs Draci. Tyto týmy si nikdy nic nedarují a každý zápas se počítá. 

Starší články