>

TOP6 pohledem Mikea Müllera IV

Michal Müller, 09.07. 2019 Extraliga

Další víkend  a boj o první tři místa pro možnost se poprat o vítěze Extraligy
Začneme posledním červnovým víkendem, kdy svoje odložené zápasy hrálo Tempo proti Arrows. Tempo opět hrálo vyrovnané baseballové utkání, jako po celou dobu nadstavby. Tempo patří možná i výsledkově k nejvyrovnanějším týmům hned po Eagles, který zatím ztratili pouze jediný zápas v nadstavbě. Bohužel Tempo nevyhrálo ani jeden zápas, ale jejich prohry krom jednoho zápasu proti Hrochům nebyly o více než 4 body. Tomu nebylo jinak ani proti Arrows. První sobotní zápas byl více jednoznačný pro Arrows, kteří se rychle ujali vedení a držli ho po celou dobu, kdy Tempo jen korigovalo výsledek bodem v sedmé a osmé směně na konečných 6:2 pro Arrows. Na úspěšné odpaly byl zápas téměř vyrovnaný 8:7 pro Arrows. Druhý sobotní zápas na hity ovládlo Tempo a to poměrem 9:4 na hity, ale ani to nestačilo na vítězství. Tříbodový homerun Terrela Joyce ve třetí směně byl asi rozhodujícím faktorem tohoto zápasu.

Po reprezetanční pauze pak nadstavba pokračovala těmito sériemi: 
Draci vs Tempo
Tempo si udrželo vyrovnanost a v prvním zápase podlehlo Drakům pouze 3:0, kdy na kopci za Draky házel Peter Moylan. Druhý zápas přinesl velké drama, kdy za stavu 6:2 si trenéři Draků trošku pohráli se střídáním nadhozu, kdy Viktor Večerka střídal Petra Minaříka, který šel do pravého pole. První tři hráči Tempa se však dokázali dostat na mety (BB, 1B, 1B) a tak trenéři zpět povolali z pravého pole Petra Minaříka. Nejsem rozhodně expert na pravidla, ale mám dojem, že pokud nadhazovač odejde střídat do pole a pak je zpět povolán na kopec, tak nemá nárok na rozházení, což Minařík znovu dostal. Nicméně ani to mu nepomohlo a Lacayo ho uvítal hned doublem. Nevěřil ho stáhnul dalším singlem, a když ani Vohánkův odpal na spojku neskončil outem, ale chybou obrany, tak Draci povolali Johna Husseyho, aby situaci uhasil. Šusta ještě hezky posunul Nevěřila sebeobětovací ulejvkou na třetí metu a Tempo mělo vítězný bod 90 stop od domácí s jedním outem. Ten už se jim bohužel nepodařilo dotáhnout domů. Ale dvě chyby v obraně v dohrávce deváté směny znemožnilo Tempu jít do extra směny a tak opět prohrávají vyrovanný zápas.
V nedělním zápase pak Tempo vybuchlo v ofenzivní smršť a odnesl to Furko, který vydržel na kopci pouze 4 outy a hráči Tempa skórovali hned šestkrát z toho 4 ER. Za Tempo házel Jake Rabinowitz, který byl  zřejmě posilněn radovánkami z předešlých dnů, kdy se oženil, tímto gratuluji, a opět podal jeden ze svých výborných výkonů na kopci. A tak po šesté směně to vypadalo, že Draci dostanou od Tempa rozdílem, poté, co přidali dalších pět bodů a skóre bylo 11:2. Na kopci v pohodobě dokráčeli pro vítězství 11:4, kdy ještě dvoubodovým  homerunem korigoval Martin Kalábek na začátku 9. směny.  

Eagles vs Hroši
Vyrovnaná série, kterou nakonec ovládali v poměru 3:0 Eagles a zatím nesměle kráčí za prvním místem v nadstavbě. Byl to opět souboj nadhazovačů. Nejblíže vítězství měli Hroši ve druhém zápase, kdy měli na kopci Chambersa, který nedával hráčům Eagles moc šanci. Na druhé straně skvěle házející Jarvis, na kterého se Hrochům povedlo v šesté a sedmé směně skórovat třemi doběhy. Ale v na začátku osmé směny přišel tříbodový homerun Matějě Hejmy, který otočil zápas ve prospěch Eagles na konečných 4:3: V nedělním utkání už A.J. Holland povolil Hrochům pouze dva odpaly a tak dva doběhy Eagles v prvních dvou směnách stačili již na jejich jedenáctvé vítězství. 

Kotlářka vs Arrows
Tato série dopadla 2:1 pro Arrows, ale mohlo být vše jinak. V prvním zápase dobře začala domácí Kotlářka na startujícího Bokaje a to jim v line upu chyběl hrající trenér Mulhearn. Bokaj měl po čtyřech směnách přes 80 nadhozů a tak by se zdálo, že taktika bude jasná, nechodit do prvních míčů a jít do bullpenu hostů i vzhledem k tomu, že to byl první zápas série. To se bohužel nestalo a Bokaj nakonec odházel osm směn. Arrows se pak na střídajícího Hutchingse podařilo odpálit tříbodový homerun, který se nakonec ukázal jako rozhodující. 
V druhém zápase Kotlářka byla stále pálkařsky při chuti a odnesl to Marko Vykoukal, který už si dlouho nepamatuje, že by obdržel devět bodů ve čtyřech směnách a skóre na tabuli svítilo 9:1 pro Kotlářku. Jenže Arrows hned v následující směně korigují na 9:4 a tak místo možného rozdílu nakonec zápas končí 9:7.
V nedělním zápase na Arrows naopak utekl začátek naopak Kotlářce, kdy obdržela 5 bodů i díky tříbodovému homerunu a 50. jubilejnímu Tomáše Junce (gratuluju). Tato směna se ukázala, jako klíčová, protože utkání nakonec končí 6:4 pro Arrows. Neumožněné body a mety zdarma je to, co v tomto zápase Kotlářku srazilo na kolena. 

A co nás čeká v příští sérii???
Největším tahákem za mě bude série Eagles vs Draci. Eagles mají opravdu dlouhou vítěznou sérii, kteoru sice narušila jedna prohra proti Arrows, ale ta byla ještě částečně zaviněná rozhodčím. Dva nadhazovači Eagles, kteří dříve oblékali dres Draků. Výkony a zřejmě i sebevědomí Draků musí být lehce nahlodáno ať už si to připouští nebo ne. Jsem sám zvědav, jestli to bude bitva špičkových nadhazovačů a budou rozhodovat malé chyby nebo naopak jeden z týmů exploduje v ofenzívě proti jednomu z nadhazovačů. 
Hroši budou hrát proti Arrows a pokud pomýšlí ještě na možnost se dostat do prvních třech, tak jim nezbývá nic jiného než tuto sérii minimálně vyhrát, ale bylo by to velký překvapení. 
V poslední sérii nadstavby se představí Kotlářka proti Tempu. Toto rivalství, kdy papírově silnější Kotlářka vždy má s tímto soupeřem problém bude hodně zajímavé. Jak jsem již psal Tempo vykazuje nejvyrovnanější výsledky proti všem soupeřům, jen to nedokázali přetavit ve vítězství. Kotlářce naopak budou chybět dva Australané. Řekl bych, že hlavně Brebner bude chybět na pálce, kde Kotlářce nejvíce v letošní sezóně pomáhal. 

Starší články