>

Eagles si upevnili vedení v TOP6

Lukáš Ercoli, 08.07. 2019 Extraliga

Po dalším kole TOP6 se na vrcholu tabulky udrželi Eagles Praha, kteří prokázali dobrou formu i po reprezentační pauze, kdy třikrát porazili Hrochy Brno. Tempo získalo svojí první výhru v nadstavbě, když v neděli porazilo Draky Brno. Draci Brno se osamostatnili na třetím místě. Kotlářka i díky jedné výhře nad ostravskými Arrows si drží šanci na účast ve Wild Card Series.

Kotlářka Praha – Arrows Ostrava 6:8, 9:7, 4:6
V prvním zápase
série hostila Kotlářka Arrows na svém pražském stadionu. Na kopci proti sobě začali Jackson Brebner-Russ a Boris Bokaj. Úvod utkání se nesl v překvapivém duchu, když se domácím podařilo za tři směny odpálit 10 hitů a stáhnout 6 bodů proti reprezentačnímu nadhazovači Borisi Bokajovi. Od té doby ovšem převzali otěže utkání Arrows a po šesté směně již byli ve vedení. Útok hostů se podařilo zastavit až Lukáši Ercolimu a Josefu Cihlářovi, jejich spoluhráči již však odpověď na Borise Bokaje nebo dohazujícího Christophera Burkholdera nenašli. Tak Kotlářka v prvním utkání podlehla Arrows 8:6. Za zmínku stojí hned čtyři homeruny ostravských, kdy míč za plot odpálili – Jakub Kubica, Tomáš Juněc, Terell Joyce a Alexander Rubanowitz.
Druhé utkání se také odehrálo na pražské Markétě. Proti sobě na nadhazovacím kopci nastoupili Jan Novák a Marko Vykoukal. I druhé utkání mělo podobný průběh jako to první, kdy pálkaři Kotlářky nastoupili na startujícího nadhazovače hostů s velkou chutí a hned ve čtyřech směnách mu dokázali nastřílet 13 úspěšných odpalů a 9 bodů. Střídající Matěj Satoria dokázal domácí pálkaře úplně zastavit a po zbytek zápasu jim povolil pouze jediný odpal. Naopak pálkaři Arrows se jako předchozí den rozjeli až v druhé polovině zápasu, kdy je musel zastavovat až Josef Cihlář a Jirka Vavruša, kteří jim neumožnili otočit zápas ve svůj prospěch. Utkání tedy nakonec skončilo 9:7 ve prospěch domácích. V utkání opět padla velká porce homerunů, čtyři na straně domácího týmu (Martin Mužík, Daniel Vavruša, Scott Mulhearn a Jackson Brebner-Russ) a dva na straně hostů (Jakub Malík a Tomáš Juněc)
Nedělní zápas se již přesunul do Ostravy a měl úplně odlišný průběh než předchozí dvě utkání. Proti sobě na nadhazovacím kopci nastoupili mladí reprezentační nadhazovači, na straně Arrows Ondřej Satoria, a na straně Kotlářky Daniel Padyšák. Skóre zápasu sice otevřel hned v první směně sólo homerunem Martin Mužík, ale domácí odpověděli hned pěti body a vytvořili si tak slušný náskok po zbytek zápasu. Tříbodovým homerunem se blýskl Tomáš Juněc a právě tímto homerunem si zajistil vstup mezi homerunovou elitu Extraligy – HR č. 50. Skóre se do šesté směny nezměnilo, kdy hosté vyvinuli tlak na Ondřeje Satoriu a snížili tak bodový rozdíl na pouhých 5:4. Relief Martin Kubovčík ani closer Christopher Burkholder už ale žádné body útoku pražského týmu nepovolili. Naopak domácí na střídajícího Lukáše Ercoliho přidali závěrečný bod. Utkání tedy skončilo 6:4 ve prospěch ostravských Arrows. Za zmínku stojí výborný výkon mladého reprezentanta Martina Mužíka – 3-4, 3 RBI, 2 R, 1 BB.

Draci Brno – Tempo Praha 3:0, 7:6, 4:11
První utkání se odehrálo na Městském baseballovém stadionu a na kopci proti sobě nastoupili dvě zahraniční posily. Za domácí Draky Brno Peter Moylan a za hostující Tempo Praha Peter Reyes. Draci se prosadili hned v prvních dvou směnách, a tak se dostali do vedení 2:0. Pražský tým nedokázal najít recept ani na jednoho ze tří brněnských nadhazovačů, a tak dračí nadhazovači odházeli kombinovaný shutout – Peter Moylan 6 IP, 0 R, 6 H , Lukáš Hlouch 2 IP, 0 R, 0 H  a John Hussey 1 IP, 0 R, 0 H. V šesté směně nakonec Draci přidali další bod. Utkání tedy nakonec skončilo výhrou domácích Draků Brno 3:0. Za zmínku stojí výborný výkon Petra Čecha (3-5, 2 RBI) a Zachary Wilsona (2-3, 1 BB).
Druhé utkání se uskutečnilo také na brněnském MBS a nastoupili v něm proti sobě dva reprezentační nadhazovači, na straně Tempa Marek Minařík a na straně Draků Radim Chroust. Po pátečním vyrovnaném utkání to vypadalo po dvou směnách na jednoduchý zápas pro Draky, kteří se dokázali prosadit sérií hitů na Marka Minaříka a ujmout se vedení 5:0. Tempo dlouho hledalo recept na výborně házejícího Radima Chrousta, proti kterému se dokázali prosadit až na začátku páté směny a snížili tak stav na 6:1. Poté oba týmy vystřídali své statující nadhazovače, za pražský celek se představil mladý Adam Vrubel, který zápas doházel a vedl si velmi dobře – 3.1 IP, 0 H, 0 ER. Drakům se tolik střídání nepovedlo a v osmé směně se nejdříve nedařilo mladému Filipu Čapkovi, ani následně Viktoru Večerkovi. Rozjeté pálkaře Tempa, poté už nedokázal zastavit ani zkušený Petr Minařík a hosté vyrovnali skóre na 6:6. Nakonec musel devátou směnu zavřít John Hussey. Draci měli ovšem ještě dohrávku, ve které to hosté neunesli psychicky. Jakub Hajtmar se po dvou chybách obrany dostal až na 2. metu. Následoval nadhoz do země a přehoz 3. mety, na což Hajtmar doběhl pro vítězný bod neboli walk-off. Draci tedy díky třem chybám pražského celku v deváté směně zvítězili 7:6. Za zmínku stojí několik velmi dobrých pálkařských výkonů jako – David Nevěřil (3-4, 2 RBI, 1 BB), Přemek Chroust (2-3, 2 RBI, 1 BB) a Jerry Lacayo (2-4, 2 RBI, 3 R, 1 BB).
Poslední zápas z této série se odehrál již v Praze na Tempu, kdy za domácí na nadhazovací kopec nastoupil čerstvě ženatý Jake Rabinowitz. Proti němu nastoupil mladý reprezentační nadhazovač Ondřej Furko. Tomu utkání vůbec nevyšlo a po sérii dobrých odpalů se Tempo ujalo vysokého vedení 5:0. Ani další reprezentační nadhazovač Lukáš Hlouch nedokázal rozjetý pražský útok zastavit a po pěti směnách Tempo vedlo nad Draky 9:1. Jake Rabinozitz držel pálkaře Draků zkrátka a povolil za 7.1 IP pouze dva homeruny a připsal si hned 7 SO. Zápas zavřel Jhai Anderson, který povolil brněnským pálkařům pouze korekci skóre, díky dalšímu homerunu na konečných 11:4, ve prospěch Tempa. Tempo si tak připsalo první výhru v TOP6, a to nad letos trápícími se Draky Brno. Za zmínku stojí dva výjimečné pálkařské výkony, jeden na straně Tempa, kdy Marek Minařík měl 3-4, 2 R a hned 5 RBI. Chyběl mu pouze třímetový odpal do cycle. Na straně Draků to byl Zachary Wilson, který měl 2-3, 2 RBI, 2 R a hned dva míče poslal až za homerunové oplocení.

Eagles Praha – Hroši Brno 8:3, 4:3, 2:0
První zápas se odehrál v pražském areálu Eagles. Za domácí nastoupil na nadhazovací kopec reprezentant Tomáš Duffek. Proti němu zahraniční posila Hrochů Nathan Kuchta. Hned druhý pálkař utkání Vojtěch Menšík poslal homerunem brněnský tým do vedení 1:0. V dohrávce téže směny se Matěj Hejma nenechal zahanbit a vyrovnal skóre dalekým homerunem na 1:1. Zlomová byla čtvrtá směna, kdy pražský tým skóroval hned čtyřikrát, a to díky dvěma chybám v poli hostů a několika dobrým odpalům. Ujali se tak vedení 6:2. Střídající Šimon Blažek už brněnské pálkaře k ničemu nepustil, a tak Eagles porazili v prvním utkání této série Hrochy Brno 8:3. Za zmínku stojí dva velmi dobré pálkařské výkony – Vojtěch Bužga (2-3, 3 RBI, 2 R, 1 BB) a Jordan Mcardle (2-3, 2 RBI, 1 R, 1 BB).
V sobotu se již série přesunula do Brna a druhé utkání a za oba týmy proti sobě nastoupily zahraniční posily. Za Eagles to byl Jason Jarvis a za Hrochy Steven Chambers. Oba potvrdili výbornou formu a za pět směn nedovolili pálkařům vůbec nic. Skóre se měnilo až v šesté směně, a to na obou stranách. V následující směně Hroši přidávají dva body a ujímají se vedení 3:1. Eagles ale zatlačili na Chamberse na začátku 8 směny a udělali hned tři body a tím pádem otočili zápas na svoji stranu. Jason Jarvis pohlídal jednobodové vedení a do konce zápasu brněnské pálkaře k ničemu nepustil. Druhý zápas této série tedy opět vyhráli hráči Eagles Praha 4:3. Za zmínku stojí dva výborné výkony hráčů Eagles, jeden na nadhazovacím kopci, kdy si Jason Jarvis připsal jak další vítězství, tak další complete game (9 IP, 9 H, 3 ER, 9 SO) a druhý na pálce, kdy Matěj Hejma byl klíčem sobotního útoku (3-4, 4 RBI, 1 R).
Poslední utkání této série se odehrálo rovněž v Brně. Proti sobě nastoupili za Eagles další zahraniční posila Adam Holland a za Hrochy jejich stálice Jan Kucin. Jednalo se o zápas, kdy měli navrch nadhazovači a pálkaři se příliš neprosazovali. Eagles se podařilo skórovat po jednom bodu v první a druhé směně. Poté se skóre neměnilo po celý zápas. Za zmínku stojí velmi dominantní výkon Adama Hollanda kdy za 8 směn nepovolil pálkařům z Hrochů vůbec nic (8 IP, 2 H, 6 SO, 0 R). Zápas zavírá mladý Vojtěch Bužga a Eagles si tak připsali třetí výhru během víkendu.

V tabulce se nám tedy trochu vyjasňuje, ale stále mají týmy o co hrát. Další kolo je na programu o víkendu - hraje se pátek, sobota, neděle - každý den tři utkání.

Starší články