>

TOP6 míří do druhé poloviny

Lukáš Ercoli, 04.07. 2019 Extraliga

Po reprezentační pauze se znovu naplno rozeběhne TOP6 a znovu uvidíme plné obsazení všech 6 týmů. Průběžné tabulce zatím vévodí Eagles Praha s bilancí 8 výher a pouze jediné porážky. Hned za nimi, na druhém místě, jsou ostravští Arrows s bilancí 6-2. Velmi napínavý souboj bude o třetí místo, které je postupové do boje o účast v CZECH SERIES. Stejnou bilanci 4-5 má pražská Kotlářka a brněnští Draci. Hned za nimi jsou Hroši Brno. Tempo stále čeká na první výhru v TOP6.

Eagles Praha hrají s Hrochy Brno a pokud se pražský tým chce udržet na čele tabulky, bude si muset poradit s brněnským týmem. Naproti tomu Hroši, kteří zaostávají pátém místě za Draky a Kotlářkou, a i díky skrečovanému zápasu, si nemohou dovolit zaváhat, pokud chtějí ještě pomýšlet na účast v CZECH SERIES. V základní části hovoří bilance 2 vítězství a jedné porážky ve prospěch Eagles, ale dva zápasy byly pouze o jeden bod (4:3 a 1:2), můžeme se tedy těšit na velmi napínavý souboj. Eagles se ohou spolehnout na svůj útok, který má zatím nejlepší v celé TOP6. Jako jediný tým má BA nad .300 (.308) a v devíti utkáních se jim podařilo dát 69 bodů, což je jednoznačně nejvíc ze všech šesti týmů. Také týmovou ERA mají velmi dobrou a s 3.2 mají hned druhou nejlepší. Tato čísla jen potvrzují, v jaké formě Eagles vstoupili do nadstavbové části. Naproti tomu Hroši se zatím trápí v útoku a s týmovým BA .247 a pouze 25 R, patří k nejméně produktivním útokům v celé nadstavbě. Mezi nejlepší pálkaře pražského týmu patří Matěj Hejma, který má zatím v nadstavbě ohromující čísla: BA .545, 14 RBI, 4 HR. Také Jason Jarvis (.353) a Dominic Piazza (.333) mají dobrou formu. V obraně se Eagles mohou spolehnout zejména na své startéry, kdy všichni tři mají velmi slušnou ERA - Adam Holland (2.57), Jason Jarvis (2.84) a Tomáš Duffek (3.05). Jason Jarvis má dokonce nejvíc strikeoutů v celé TOP6, a to 27. Oproti tomu brněnský útok spoléhá hlavně na hity od Martina Dvořáka (.375), Michala Ondráčka (.323) a Jordana Mcardla (.321). Na nadhozu jim výrazně pomáhají jejich zahraniční akvizice, kdy Steven Chambers (2.35) a Nathan Kuchta (2.37) patří mezi TOP 10 nadhazovače celé TOP6 s nejnižší ERA. Do týmu se navíc vrací Adam Jacques, který je připraven hned do prvního pátečního zápasu. Adam hrál na Tacoma Junior College: "Na sérii s Eagles se hodně těším. Po roce stráveném za velkou louží je to opět příjemná změna. Vrcholí play-off a každý zápas se počítá. Doufám, že ve všech utkáních dáme více bodů, než soupeř a získáme tak 3 výhry. Týmu mám určitě co nabídnout. A chci vidět plný tribuny!" Prosadí se rozjetý útok Eagles proti výborně házejícím nadhazovačům Hrochů. Utichnou pálky pražského týmu po reprezentační pauze, nebo obhájí prvenství v průběžné tabulce TOP6? To se dozvíme nadcházející víkend, série začíná v pátek večer na Eagles. V sobotu se přesouvá do Brna, kde se jak v sobotu, tak v neděli odehrají odpolední zápasy. Součástí sobotního zápasu je také oblíbený Fish Day.

Tempo Praha bude bojovat o první výhru v TOP6, proti němu se postaví Draci Brno. Draci se zatím drží na děleném třetím místě s Kotlářkou Praha, proto je pro ně důležité nezaváhat s trápícím se Tempem. Tempo již odehrálo po reprezentační pauze minulý víkend dva odložené zápasy s Arrows Ostrava. A ze své rozehranosti mohou těžit, když brněnský tým bude hrát první utkání po delší přestávce. Pražskému týmu se zatím v TOP6 příliš nedaří, jak ukazuje také týmová bilance 0-8 a týmové statistiky. Pálkařský průměr mají jednoznačně nejnižší a jako jediný tým pálí pod .200 (.192), za osm zápasů se jim podařilo skórovat pouze 13x. Také ERA mají druhou nejvyšší v celé TOP6, a to 5.1. Oproti tomu Draci sází na spolehlivou obranu a dominantní nadhazovače, jejich týmová ERA je nejnižší v celé nadstavbě a činí 2.69. Útok mají druhý nejproduktivnější s 43 R. V základní části vyšla vzájemná střetnutí výrazněji brněnskému celku, kdy výsledky 7:0, 13:6 a 13:3 mluví jasně v jejich prospěch. Mezi nejlepší pálkaře pražského týmu patří jejich zahraniční posila Jerry Lacayo (BA .357, 4 RBI, 2 HR). Na nadhozu se nejvíce daří další zahraniční akvizici, a to Peterovi Reyesovi (ERA 1.13, 11 SO, BA .200). Mezi nejvýraznější pálkaře Draků patří Martin Schneider (BA .522, 7 RBI, 3 HR) a Zachary Wilson (BA .382, 12 RBI, 4 HR). Jak bylo již výše zmíněno Dračí nadhazovači jsou zatím nejdominantnější v celé TOP6, hned čtyři mají ERA pod 3 – John Hussey (0.93), Radim Chroust (1.8), Ondřej Furko (1.98) a Peter Moylan (2.81). Osamostatní se Draci na třetím místě a posunou se tak o krok blíže CZECH SERIES, nebo si Tempo připíše první výhry. Série začíná v pátek večerním zápasem na Městském baseballovém stadionu v Brně. Zde bude pokračovat i v sobotu odpoledne. Nakonec se přesune do Prahy na Tempo, kde odpoledne proběhne poslední zápas.

Třetí a poslední série tohoto víkendu se uskuteční mezi Kotlářkou Praha a Arrows Ostrava. Pro oba týmy jde o velmi důležitá utkání, Kotlářka se bude chtít osamostatnit na třetím místě, které zajišťuje semifinále. Naopak úřadující mistr Extraligy se bude chtít posunout na první místo a zajistit si tak přímý postup do CZECH SERIES. Arrows zatím v nadstavbě nepotvrzují pálkařskou pohodu, kterou měli v základní části. Jejich týmový pálkařský průměr také klesnul z .339 (základní část), na .240 (TOP6). Také jejich týmová ERA se výrazně zvýšila z 2.13 (základní část) na 4.56 (TOP6). Naproti tomu Kotlářka má třetí nejproduktivnější útok z celé nadstavby s pálkařským průměrem .268 a celkem 42 doběhy. Jejich největší slabinou je nadhoz a obrana, kdy mají nejvyšší ERA v celé TOP6 a to 5.29, také obdrželi nejvíce doběhů – 43. Stejnou porci doběhů už obdržel právě pouze ostravský tým. Vzájemné zápasy ze základní části mluví jednoznačně pro ostravský celek – 6:3, 7:1 a 17:4. Jak je ale vidět podle statistik v TOP6, mluvíme o úplně odlišných Arrows, než v základní části, a proto se můžeme těšit na velmi vyrovnaná utkání, která bude doprovázet útočný a atraktivní baseball. Mezi nejlepší pálkaře pražského celku patří – Martin Mužík (BA .341, 2 HR, 4 RBI) a Scott Mulhearn (BA .333, 1 HR, 3 RBI). Na nadhozu Kotlářka nejvíce spoléhá na Jana Nováka a Daniela Padyšáka. Naproti tomu Arrows se v útoku mohou nejvíce spolehnout na Terrella Joyce (BA .353, 6 RBI, 2 HR), Wesleyho Roamera (BA .500, 6 RBI, 2 3B) a Michaela Vykoukala (BA .345, 2 RBI, 4 2B). Na nadhozu ostravský celek nejvíce spoléhá tradičně na Borise Bokaje, Ondřeje Satoriu a Marka Vykoukala. Série začne v pátek odpoledne na pražské Markétě, kde bude pokračovat i v sobotu odpoledne, na neděli se přesouvá do Ostravy.

Starší články