>

Arrows berou dvě výhry s Tempem

Evženie Votinská, 30.06. 2019 Extraliga

Tento víkend se hrály pouze dva zápasy TOP6 a to odložená utkání mezi Arrows Ostrava a Tempem Praha. Týmy odehrály v Ostravě double a dvě výhry získal domácí tým, který tak si tak upevnil druhé míst. Tempo je stále bez vítězství. Do sestavy Arrows se vrátil Jakub Voják.

Arrows Ostrava - Tempo Praha 6:2, 5:3
První utkání začínali na nadhozu Ondřej Satoria a Marek Minařík. Ondra měl v rukách středeční 3 směny na repre U23 prto Bělorusku, a v sobotu ukázal, že má dobrou formu a udržel 6 směn čisté konto. Arrows šli do vedení hned v dohrávce prvního inningu, kdy Kubicu stáhl Rubanowitz a následně po zaváhání obrany Tempa doběhl pro druhý bod. Vedení 4:0 po 6 hrách narušil první bod hostů v 7.směně, kdy Vojtěch Bečka stáhl sebeobětovacím odpalem Jakea Rabinowitze. Další snížení, už na Borise Bokaje, přišlo v další hře po homerunu Jerry Lacaya, ale o bylo ze strany Tempa vše. Naopak ostravští přidali v dohrávce 2 body a získali tak relativně pohodlně první výhru v sérii. Na hity byli Pražané vyrovnaným soupeřem 7 vs. 8, na body to ale bylo horší. Dva hity ze 4 startů trefil DavidNevěřil, na druhé straně pak Michael Vykoukal, 2 ze 3 navrátilec z USA, Radim Novotný.

Ani 7 hitů na Wesley Roemera a celkem 9 nestačilo Tempu ve druhém utkání na výhru. Domácí byli totiž svými odpaly daleko účinnější. K prvnímu bodu ve 2.směně jim stačil homerun Juňce, ke třem ve 3. hře pak tříbodový homerun Joyce. Hosté se dostali poprvé na domácí metu ve 4.směně a dvěma bod snížili stav utkání na 2:4. Ještě více se pak svému soupeři přiblížili po homerunu Lacaya v 8.inningu. Arrows ale dokázali reagovat a sebeobětovací odpal Juňce znamenal uklidňující 5. bod. Na kopci se v zápase představili Roemer a Vykoukal, na straně Tempa Rabinowitz a Reyes. Tři hity ze 4 startů odpálil nestárnoucí Marek Rejman, dva ze 4 Lacayo a Minařík, na druhé straně Joyce.

David Nevěřil: „Skvělá a vyrovnaná utkání, Ostrava ukázala svou pálkařskou sílu a nadhazovači odvedli svůj standard. Za nás byl jednoznačně nejlepším hráčem Jerry Lacayo, který odpálil 2 homeruny a odchytal obě utkání na catcheru. Je velmi těžké uspět proti ostravskému lineupu, Terrell Joyce netrefil nadhoz ideálně, ale přesto jeho odpal skončil za plotem.“

První červencový víkend je na programu úplné kolo TOP6. Kotlářka bude o naději na umístění v první trojce bojovat s Arrows, Draci se utkají s Tempem a Eagles s Hrochy.

Starší články