>

Nadstavba o Extraligu před reprezentační přestávkou

Evženie Votinská, 17.06. 2019 Extraliga

Nadstavba o Extraligu má za sebou tři kola a situace se vyvíjí velmi zajímavě. Z dosud odehraných vzájemných soubojů mezi extraligovými a prvoligovými týmy vyšli nejlépe Nuclears Třebíč, kteří mohli slavit 6 výher. Naopak Skokani Olomouc zatím na vítězství nedosáhli. Prvoligové týmy se až na dvě těsná vítězství SaBaTu nad Klasikem rozcházely pravidelně nerozhodně.

První v tabulce je tak v současné době Nuclears Třebíč. Tým si dokázal poradit se všemi dosavadními soupeři – tedy Olympií, Technikou i Skokany – byť třikrát to bylo pouze těsně 4:3. Nuclears mají před reprezentační přestávkou náskok 2 výher a pěkné skóre 30:14. Jejich sobotní výhru nad Blanskem sledoval také Milan Hnilička, olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa v ledním hokeji. Na pálce se dařilo odchovanci Robinu Vávrovi, který svými odpaly stáhl 5 bodů a sám přidal ještě jeden.

Olympia Blansko podlehla pouze Nuclears a je tak zatím na dělené 2. pozici s bilancí W-L 4-2 a aktivním skóre 37:23. Olympia letos dokázala svého soupeře z Třebíče porazit pouze 1x v základní části Extraligy. Souboje odpovídaly postavení týmů v tabulce. V prvním zápase šel tým z Blanska do vedení, ale po změně nadhozu Třebíč zatlačila a otočila skóre ve svůj prospěch. Druhé utkání bylo jasnější, nadhazovač Nuclears Flores držel až do 6.směny no-hitter a naopak obraně Olympie se tak nedařilo. Proti Technice musela v nadstavbě obě utkání otáčet, ale nakonec získala dvě vítězství, stejně jako v zápasech se Skokany. O reprezentační přestávce bude první reprezentační zkušenosti sbírat blanenský nadhazovač Jakub Kostka. Utkání s Nuclears pak bylo posledním, ve kterém nastoupil v dresu Olympie Blansko Yuta Oshiro. Ivo Kučera: "Za svůj pobyt v české Extralize předvedl  Yuta spoustu baseballového umění, zejména jeho defenzivní výkony byly místy až neuvěřitelné. Byl jednoznačně nejkvalitnějším importem v historii Olympie.“

SaBaT Praha porušil v posledním víkendu „tradici“, dokázal svého rivala z Frýdku-Místku porazit dvakrát a dostal se tak na bilanci W-L 4-2, stejně jako extraligové Blansko. Obě utkání s Klasiky byla vyrovnaná a skončila pouze jednobodovou výhrou. V tom prvním tým ze severu Moravy dotahoval náskok, v tom druhém šel v půlce zápasu do vedení, ale pražský tým dokázal opět odskočit, a nakonec získal druhou výhru. Předchozí výsledky s ostatními prvoligovými týmy byly jako na houpačce – snadná výhra a pak snadná porážka nebo naopak, o čemž vypovídá i pasivní skóre 33:39.

Vyrovnanou bilanci W-L 3-3 má Sokol Hluboká, loňský vítěz První ligy tak získal ze soubojů se svými soukmenovci tři vítězství a uvidíme, jak se popasuje s týmy z Extraligy. Zajímavostí určitě je, že všechny výhry bral buď na cizím hřišti nebo minimálně jako hostující tým, jako např. v posledním doublu s Bleskem.

Stejně je jako Hluboká je na tom také Blesk Jablonec, má na svém kontě rovněž 3 remízové „série“ se soupeři z První ligy.

Klasiku Frýdek-Místek, vítězi základní části První ligy se nepodařilo urvat aspoň jedno vítězství se SaBaTem a tak je s bilancí W-L 2-4 až na děleném 6.místě. Má na svém kontě nejvíce doběhů na své straně – 54, obdržených bodů pak 40, což 4. nejvyšší počet ze všech týmů.

Technika Brno dokázala porazit pouze Skokany Olomouc a musí teď napnout všechny síly, aby v tabulce přeskočila prvoligové týmy.

Ještě hůře jsou na tom právě Skokani Olomouc, ti zatím nemohli ani jednou slavit úspěch v této fázi sezóny a musí spoléhat na své výkony proti týmům z nižší soutěže.

Nejlepším pálkařem Nadstavby je prozatím podle BA Michal Kočí z Techniky Brno (.529), následovaný Matějem Dvořákem z Hluboké (.526) a Janem Výborou s Blesku (.552). Jonáš Výbora pak odpálil dva homeruny, Jan nejvíce hitů – 12. Tři výhry přinesl Nuclears Jose Flores při skvělé statistice ERA 0.00 a 27 uštědřených SO. Nejlepší týmový pálkařský průměr (BA) má Blesk Jablonec (.338) a přes .300 se dostala i Hluboká (.317). Nejlepší týmový průměr obdržených bodů u nadhozu (ERA) pak Nuclears (1.60) a Olympia (2.86).

Další zápasy jsou na programu první červencový víkend. Rozpis a všechny výsledky najdete zde

Starší články