>

TOP6 pohledem Mikea Müllera III

Michal Müller, 17.06. 2019 Extraliga

Další série v TOP 6 a o překvapení nebyla nouze...

Kotlářka vs Draci
Tuhle sérii vyhráli Draci. Je nutné podotknout, že Kotlářka neměla v line upu ani na lavičce Sládka s Aubrechtem, kteří by ji bývali možná pomohli. Páteční zápas diktovali mladí nadějní nadhazovači Padyšák s Hlouchem. Oba odcházeli za stavu 2:2. Drakům se pak podařilo udělat ten extra bod na mladého Davida Komorouse. Lukáš Ercoli pak útok Draků zastavil, ale Kotlářka už vyrovnávací bod nedotáhla. 
Sobotní zápas byl v režii Draků. Dle rozestavení a sestavy Kotlářky byly opravdu nekompletní. Na první metě se objevil matador Jakub Vančura. Kotlářce se podařilo skórovat jedním doběhem až v poslední směně, kdy skórovali na Petra Minaříka. Radim Chroust a Viktor Večerka žádné body nedovolili. Na druhou stranu Draci měli pouze jednu povedenou směnu, kdy skórovali všech svých pět doběhů a tak o nějakém konzistentním tlaku se nedá hovořit a na pálce se trápí. 
V nedělením zápase proti sobě nastoupili Petr Moylan za Draky a Jan Novák za Kotlářku. Novák udržel Draky a povolil jim pouze jediný doběh. Kotlářka oplatila Drakům stejnou mincí ze sobotního zápasu, kdy se jim povedla jedna směna, kdy proti Moylanovi doběhli třikrát a pak ještě přidali jeden doběh po triplu Daniela Riegera a singlu Matěje Šůchy. Tito dva hráči patřili v tomto zápase k nejlepším z Kotlářky (Rieger 3 ze 4, Šůcha 2 ze 3). Drakům se ještě relativně podařilo zdramatizovat zápas, kdy udělali bod v 8. směně a pak přidali i bod v 9. směně, ale pro mě trochu nepochopitelně Petr Čech šel hned do prvního nadhozu, když měl na první metě Arnošta Dubového, který se možná mohl pokusit ukrást metu a dostat se do skórovací pozice.

Hroši vs Tempo
Po té, co Hrochům byla přisouzena dodatečná skreč ve vítězném zápase proti Kotlářce, kdy špatně střídali a v jednu chvíli měli v line upu čtyři cizince, nutně potřebovali porazit třikrát Tempo, aby se ještě vrátili do možného boje o třetí příčku. A to se jim povedlo. Tempo opět drželi nadhazovači a tak byly všechny zápasy víceméně vyrovnané až těsné, ale 14 hitů Tempa ve třech zápasech a pouze dva doběhy k vítězství stačit nemohly. A tak si Hroši připsali sweep Tempa a dotáhli se na Draky a Kotlářku.

Eagles vs Arrows
Pro mě velice očekávaná série. S jakou náladou se vrátí Arrows a jestli kvalitní nadhoz Eagles bude stačit na výborný line up Ostravy. A páteční bitva byla párádní. Z počátku to bylo nadhazovačské představení Jarvise a Marka Vykoukala, kteří do šesté směny umožnili pouze 2 odpaly. Eagles pak na začátku šestky po ulejvce Michala Zýmy a homerunu Piazzy šli do vedení 2:0, ale v dohrávce Arrows ihned vyrovnali díky dvojici Rubanowitz single a Joyce homerun. Když v 8. směně šli Eagles do trháku na 6:2, tak jsem si říkal, že je po zápase, protože nesmrtelný Jarvis to už doháže. Paradoxně po dvoubodovém homerunu Rubanowitze přišlo střídání na kopci a Jarvise střídal Vojta Bužga. Ten v loňských sezonách měl parádní “savy” zápasů i v U23 podával skvělé výkony na kopci, ale v letošním roce odházel pouze 6 směn a proto bylo překvapivé, že najednou šel tento zápas zavřít. Možná právě to, že letos si s kopcem ještě tolik nepotykal, pomohlo Arrows, kteří využili toto střídání, přidali další tři body a obrátili zápas na 7:6 ve svůj prospěch. Eagles pak ještě vyrovnali na začátku 9. směny na 7:7. Ten kdo koukal přes play-by-play, jako já, asi musel zírat na dohrávku 9. směny. Nejdříve dva rychlé outy a pak Terrel Joyce na pálce. Ten dostal signál na automatickou metu zdarma - Eagles nechtěli nic riskovat, ale pak na play-by-play svítil singl Tomáše Junce, na který Joyce skóroval. To jsem nechápal a myslel jsem si, že tam je nějaká chyba, ale nic se nezměnilo. Až později jsem se dozvěděl, že to byl hit and run či run and hit a že Terrel by byl asi tak o 6 metrů out, ale zásah hlavního rozhodčího pana Prokopa (opravdu nechápu, kde se vzal před metou, na kterou se hrálo, ale nebyl jsem tam), tak byl trefen příhozem do nohy - viz foto níže - kde míč už je vidět až po odrazu od jeho boty. Takže si můžete domyslet, jak daleko měl ještě Joyce k domácí metě při trefení). Každopádně to musela být krásná bitva a klobouk dolů před takovým comebackem Arrows a zároveň i nevzdání se Eagles. 
Sobotní zápas si pohlídal zkušeně A.J. Holland a za 8 směn povolil pouze ostravským šípůům jeden doběh, naopak Eagles skórovali proti Ondřeji Satoriovi hned šestkrát. Jarvis měl parádní den na pálce 4 ze 4 s HR a Matěj Hejma též přidal další homerun do své sbírky. 
Největším překvapením byl možná nedělní zápas, který Eagles vyhráli zcela zaslouženě 11:1 po 7. směně. Téměř perfektní výkon Tomáše Duffka na kopci a hladoví Orlové, kteří šli po své kořisti v podobě Wesleyho Roemera na kopci. Homerunem se tentokrát blýskli Marek Chlup a Michal Zýma, Homolka přidal triple a double, a vůbec z celkových 10 odpalů Eagles bylo hned 6 vícemetových. Pokud se Arrows nelíbily nadpisy článků o debaklu nebo že neoslnili, tak tentokrát to na české poměry debakl byl. Na zamyšlenou bude, že Roemerovi se takhle nevydařil už druhý start v řadě. Samozřejmě na poháru čelil úplně jiným pálkařům, ale na druhou stranu Eagles se po celou sezónu spíš pálkařsky trápili než že by oslňovali. Ale v posledních zápasech jim to začíná čím dál tím více zapadat do sebe, prosazují se pálkaři, kteří se na můj vkus spíše trápili, a tak teď na Krči určitě cítí to momentum zeleného válce “Green roller”. 

Krásně se nám to zamíchalo. A mohlo to být ještě zajímavější, kdyby pan Prokop nestál v cestě a Eagles dostali šanci v extra směně. Teď tabulku Eagles jasně vedou a s jejich nadhozem a neustále se zlepšující pálkou si troufám říci, že už jim neunikne horní trojka - naopak si myslím, že můžou pomýšlet i na přímý postup do finále Extraligy, Czech Series, z prvního místa. Trojice výborných nadhazovačů, která dokáže udržet soupeře na jednom bodu a ostatní týmy se spíše na pálce trápí, než že by dominovaly, a tak mají velkou šanci. Myslím, že mají teď všichni štěstí, že teď bude mini pauza kvůli PBT, kde se bude připravovat U23 na své domácí ME a mužská reprezentace bude mít své soustředění v Brně a v Praze. Kdyby třeba tato pauza nebyla a příští víkend by hráli Draci s Eagles, tak by to mohlo být velice zajímavé. No myslím, že se máme všichni na co těšit, ale v prvé řadě přát všem hráčům ať si doléčí zranění, dají se do kupy a daří se jim v přípravách. 

Na fotce hlavní rozhodčí Jaroslav Prokop v pátečním utkání Arrows vs Eagles v rozhodující 9. směně. Míček už vidíte po jeho trefení.
 

Starší články