>

Eagles udrželi vedení v tabulce, Draci porazili 2x Kotlářku, Hroši 3x Tempo

Evženie Votinská, 16.06. 2019 Extraliga

Po dalším kole TOP6 jsou na tom nejlépe Eagles Praha, kteří prokázali současnou dobrou formu a porazili dvakrát Arrows Ostrava. Kotlářka získala jedno vítězství s Draky a drží si šanci na účast ve Wild Card Series. Dařilo se také Hrochům Brno, kteří vyhráli všechna utkání s Tempem Titans. Tempo tak zůstává v TOP6 zatím bez výhry.

Kotlřáka Praha – Draci Brno 2:3, 1:5, 4:3
V prvním zápase
série hostila Kotlářka Draky netradičně v krčském areálu. Utkání bylo velmi vyrovnané, na kopci ho zahájili Daniel Padyšák a třebíčská posila Lukáš Hlouch. Do vedení se dostala Kotlářka po singlech Truesdale a Vavruši, ale Draci dokázali hned reagovat a ve 3.směně přidat další bod. Srovnání přinesl letošní 10. homerun Martina Mužíka. V polovině utkání oba týmy vystřídaly nadhoz, za domácí to byl David Komourous, za Draky Ondřej Furko. Zatlačit na mladého kotlářského nadhazovače se povedlo Drakům na začátku 7.směny, kdy po hitu Schneider, metě zdarma a dalším hitu Čecha obsadili všechny mety a donutili pražský tým k dalšímu střídání na kopci. Lukáš Ercoli neměl lehký úkol, začal ho však společně s obranou plnit výborně, když pole zahrálo double play s autem doma. Následně ale přišel Ercoliho divoký nadhoz, který přinesl Drakům nakonec vítězný bod.
Druhé utkání, které se již hrálo v Brně na MBS rozhodla 3.směna. V té se podařilo domácím získat hned 5 bodů i díky dvoubodovému homerunu Wilsona. a i když už pak Brebner a Hutchings v dalším průběhu utkání žádný další doběh nedovolili, Draci brali druhou výhru v sérii. Útok Kotlářky se sice dokázal proti Chroustovi, Večerkovi a Minaříkovi prosadit 7 odpaly, ale bod vytěžila až v poslední směně. Tři hity trefili Jakub Hajtmar a Martin Červinka. Dračí nadhazovači rozdali celkem 13SO, kdežto kotlářští pouze jedno.
Nedělní zápas začal lépe pražský tým a šel po 3 směnách do zajímavého vedení 3:0. Na nadhozu začali Peter Moylan a Jan Novák a nedávali pálkařům moc prostoru k vyniknutí. Na začátku 3. hry si ale americká posila vybrala slabší chvilku. Po dvou metách zdarma pro Šůchu a Puše přišel odpal Blažky, který oba hráče posunul o jednu metu, další odpal Truesdale už znamenal první bod, sebeobětovací odpal Mulhearna druhý a single Mužíka třetí. Draci se poprvé podívali až na domácí metu v dohrávce 5.inningu, kdy po singlu Budského doběhl Schneider. Kotlářka navýšila své vedení hned v následující hře. To se na 2 auty prosadili Riegger a Šůcha a byl z toh odalší bod pro pražský tým. Draci se nadechli k finiši a závěr zápasu zdramatizovali. Svou stíhací jízdu ale nedotáhli do konce a Kotlářka nakonec vedení uhájila. Závěr zápasu dohazovali Hussey a Vavruša. Daniel Rieger se blýskl 3 hity z 4 startů. Draci odpálili více dobrých tref, ale na třetí výhru v sérii to tentokrát nestačilo.

Arrows Ostrava – Eagles Praha 8:7, 1:6, 1:11
První souboj
dvou zatím neporažených týmů TOP6 přinesl velmi vyrovnané utkání a první body až v 6.inningu. Zápas startovali Marko Vykoukal a Jason Jarvis. Pražané šli do vedení díky dvoubodovému homerunu Piazzy, v dohrávce ale přišel rovněž dvoubodovým homerun Joyce. Jeho letošní 10. a celkem v Extralize PADESÁTÝ. Terrel Joyce tak během tří let dokázal v Extralize odpálit 50 homerunů, čímž vstoupil do Klubu českých homerunářů. Celkem 9 bodů viděli diváci v 8.hře. Nejdříve se zaskvěli pálkaři Eagles, kteří na vystřídavšího Matěje Satorii přidali 4 body po homerunu Matěje Hejmy a odpalu Jarvise. Domácí, ale dokázali reagovat, zatlačili na Jarvise na pálce, trefili několik dobrých odpalů a Rubanowitz celkem 4.homerun utkání. Arrows tak 5 body otočili skóre o bod ve svůj prospěch. V průběhu směny vystřídal Jarvise Bužga, v dresu Arrows pak poslední směnu dohazoval Bokaj. V V té nejdříve Pražané vyrovnali, ale poslední slovo patřilo obhájci titulu. Na dva auty dostal Joyce úmyslnou metu zdarma a domů ho wal-off hitem dotlačil Tomáš Juněc. Matěj Hejma to měl 4 z 5 , Piazza 3 z 5, oba včetně homerunu, na druhé straně Roemer 3 ze 4.
Ve druhém zápase se domácí ujali vedení hned v jeho úvodu, kdy se tolik nedařilo startujícímu Hollandovi – 2x BB, 2x divoký nadhoz a hit. Další dvě hry udrželi Holland a Ondřej Satoria bez bodů. Pak přišel velký útok pražského týmu. Meta zdarma a další homerun Matěje Hejmy znamenali první dva body a následné dobré odpaly dalších hráčů v lineupu pak další dva. Eagles se tak rázem dostali do vedení 4:1 a svůj náskok nejen udrželi až dokázali do konce utkání ještě navýšit. Dvoubodovým homerun trefil Jason Jarvis, který to měl v sobotu večer 4 ze 4. Ostravští pálkaři nenašli na Hollanda (8IP, 7SO) ani dohazujícího Vojtu recept a poprvé v TOP6 prohráli.
Nejjasnější průběh vyrovnané série mělo třetí, nedělní utkání, které se odehrálo v pražské Krči. Wesley Roemer zřejmě neměl svůj den, homerun na něj odpálili Michal Zýma a navrátilec z americké univerzity Marek Chlup. Celkem Eagles zaznamenali 10 hitů. To Tomáš Duffek byl pro ostravské snajpry daleko těžší překážkou – pouhé 4 hity vynesli ostravským pouze 1 bod. Zápas tak skončil rozdílem po 7 směnách a Eagles mohou slavit výhru v sérii i prozatímní první místo v tabulce TOP6

A jak celou sérii hodnotí Aleš Navrátil? "V pátečním zápase jsme dotahovali vedení soupeře a až v deváté směně se nám podařilo otočit  tento těžký zápas a vyhrát. Následující den jsme se sice ujali vedení, ale soupeř se dokázal několikrát prosadit  a pohlídat si vítězství. V neděli se podepsala únava z pohárového týdne na naší hře,kdy soupeř potrestal všechny naše chyby a zaslouženě vyhrál. Těší nás samozřejmě 50.homerun Joyce a také 80. winner Borise Bokaje."

Hroši Brno – Tempo Praha 8:1, 3:0, 3:1
Zápasy o naději čekaly o víkendu Hrochy a Tempo. Série slibovala napínavá utkání a celá se odehrála v Praze. První sobotní zápas měli plně v režii hosté. Marek Minařík obdržel během 6 směn 4 body, naopak Kuchta pouze 1. Nathanovi se dařilo, během svého působení na kopci rozdal 10 SO a Tempu dovolil pouze 4 hity. První bod v utkání přišel po hitu Dvořáka v prvním inningu, další tři pak po odpalech Trunkáta a Michala Ondráčka. Čestný doběh pro pražský tým zaznamenal ve 4.inningu Rabinowitz. Marka Minařík vystřídal v 7.hře David Nevěřil, ale ani on nedokázal udržet čisté konto. Naopak Martin Kollár byl úspěšný, výsledek 12 hitů a k tomu 3 chyby na straně Tempa, to vše znamenalo výhru pro Hrochy. 
Druhý duel skončil rovněž výhrou týmu z Brna. Ani tentokrát se útočníci z Tempa nedokázali proti hroším nadhazovačům Kucinovi a Blaschkovi výrazněji prosadit, hlavně bodově. První změnu ve skóre přinesla 4.směna. Meta zdarma pro Ondráčeka a následné dva singly znamenaly první doběh pro Hrochy, druhý přinesl odpal Kalandry. Poslední změna ve skóre a opět ve prospěch brněnského týmu přišla na začátku 8. hry, kdy po trefení a metě zdarma trefil dobrý odpal Martin Dvořák. Za Tempo odházel celé utkání Jake Rabinowitz (7SO), za Hrochy dohazoval Liam Blaschko.
Ani třetí utkání nepřineslo Tempu vítězství. Soupeř odpálil 12 hitů a vytěžil z nich 3 body, domácí pouze 4 dobré odpaly a 1 bod. Na kopci se tentokrát představili Peter Reyes a Steven Chambers a oba vstoupili doz ápasu dominantně. Jako první podlehl domácí Reyes na začátku 5.hry, když Kuchta trefil triple a poslal domů McArdla a následnou hru nezvládla obrana domácích. Ti oproti minulému utkání získali alespoň bod, a to hned v dohrávce 5.směny. Matěje Bužgu, který se dostal na metu díky dvoumetovému hitu posunul na domácí metu odpal Lacaya. To už ale bylo ze strany domácích vše, naopak hosté přidali  bod v 8.inningu a odvážejí si  tak z Prahy tři vítězství. Tempo zatím v  TOP6 nezaznamenalo ani jednu výhru a doufá v lepší zítřky.
V prvním i druhém zápasy přišly protesty týmů, tak uvidíme, zda se nebude, stejně jako v duelu Hrochů s Kotlářkou, nějaký výsledek měnit.

Hráče nyní čeká reprezentační přestávka a v ní Stars Game, herní soustředění v Brně a v Praze, PBT, individuální tréninky... Na pokračování TOP6 se můžete těšit první červencový víkend. 

Starší články