>

Startuje Nadstavba o Extraligu

Evženie Votinská, 31.05. 2019 Extraliga

Týmy z 7.-10. místa extraligové tabulky po základní části a týmy z 1.-4. místa První ligy po základní části spolu od pátka hrají Nadstavbu o Extraligu tedy zápasy o to, které 4 týmy uvidíme v nejvyšší soutěži rovněž v příštím roce. Složení této části soutěže je totožné s loňským rokem, kdy Nuclears, Olympia, Skokani i Technika svou extraligovou příslušnost udrželi celkem bez problémů. Naopak Klasik Frýdek-Místek, SaBaT Praha, Sokol Hluboká i Blesk Jablonec získali se soupeři z vyšší soutěže dohromady pouze 3 výhry. Hraje se každý s každým na 2 vítězné zápasy, předchozí dosažené výsledky se nepočítají.

První hrací kolo se utkají soupeři ze stejných soutěží, a zvláště pro kluby z Extraligy tyto zápasy hodně napoví.

Olympia Blansko přivítá v pátek pod světly Skokany Olomouc. Rovněž Olympia byla do posledního kola ve hře o postup do TOP6 a během základní části získala několik cenných skalpů. Skokanům se základní část moc nevydařila, vyhráli pouze 4x (Tempo 1x, Technika 3x). Přicházejí navíc o svého kapitána a kečra Jakuba Vojáka, který bude do konce sezóny hostovat v Arrows Ostrava. Druhé utkání se hraje v Olomouc v sobotu od 11:00 hod. a jeho součástí bude také ARMY DAY, tedy další podpora baseballu Armádě ČR.

Technika Brno hraje s Nuclears Třebíč, tedy 10. tým se 7. Technika dlouho věděla, že nepostoupí do TOP6 a mohla se tak lépe na současnou fázi sezóny připravit, navíc v posledních zápasech předvedla i několik dobrých výkonů a výsledků. naopak Nuclears dlouho o tuto možnost bojovali, ale nakonec, stejně jako v roce 2018 nadějnou cestu nedotáhli do konce. V základní části si připsali 2 výhry třebíčtí, v loňské nadstavbě se týmy rozešly smírně. Série startuje v pátek odpoledne na Kraví hoře a pokračuje se v sobotu odpoledne v Třebíči.

Vítěz První ligy Klasik Frýdek-Místek sehraje první zápasy Nadstavby s Bleskem Jablonec a to formou nedělního doublu v Jablonci. V základní části se kluby rozešly smírně, o postupu Blesku rozhodoval lepší poměr zápasů s Hrochem Brno. Klasici získali 3 výhry více než hráči z Jablonce.

SaBaT Praha a Sokol Hluboká obsadili po ZČ První ligy 2. a 3.místo, o kterém rozhodoval lepší poměr zápasů mezi oběma týmy. SaBaT obě utkání vyhrál, byť to jedno jen těsně o bod. Hluboká obhajuje prvenství v celé soutěži, které si vloni vybojovala ve finále právě nad pražským týmem. Hraje se v sobotu po obědě v Praze a v neděli na Hluboké.

Kdo se lépe odrazí k možnosti hrát příští rok Extraligu? Který z extraligových týmů bude muset dohánět ztrátu?

Starší články