>

Extraligové kolo pohledem Mikea Müllera

Michal Müller, 16.04. 2019 Extraliga

Mike Müller bývalý hráč Eagles Praha, reprezentant a asistent Mikea Griffina, který ještě v loňském roce trénoval extraligový tým Kotlářky, pro vás okomentoval uplynulé extraligové kolo.

Nuclears vs Arrows 
Jediným překvapením této série bylo, že Třebíčtí se nejvíce prosadili proti Wesu Roemerovi. Potlesk Borisovi Bokajovi za no hitter.  Zde úřadovala nadhazovačská chytrost, ale no hitter je prostě unikát ať už házíte proti komukoliv. 

Olympia vs Draci
Ač Olympia prohrála sérii 0:3 na zápasy, tak je to určitě velké překvapení této sezóny. Vypadá to, že se Blansku vrátila chuť a bojovnost, kterou jsem zaznamenal v roce 2017, kde tým působil velice sympaticky, zatímco v loňském roce mi připadali spíše odevzdaně. V Blansku udělali kus práce a je vidět progres týmu, které podpořilo hostování hráčů z Draků. Také Jakub Kostka zraje ve velmi dobrého a konzistentního nadhazovače, který každým startem dává Blansku šanci na výhru.

Eagles vs Tempo
Trošku překvapivě pomalý začátek Eagles, kteří sice vyhráli svou první sérii, ale doufali zřejmě v tzv. sweep Tempa. Zatím se překvapivě hráčům Eagles nedaří tolik na pálce, zvláště pak Petr Zýma (ten to dohání v BB a HBP, kde je zatím lepší než jeho bratr, a to je co říci :)) a Jan Homolka, kteří loni měli zřejmě svoje životní sezóny, co se týče pálkařských statistik. Od Jarvise jsem na pálce též čekal více, ale sezóna je mladá. Naopak superlativní výkony ve svých prvních startech sezóny předvedl Tomáš Duffek na kopci a jeho strikeout ratio se oproti předchozím sezónam neuvěřitelně zvedlo. Vydrží mu to?
Po prvním hracím kole, kdy Tempo vykradlo Kotlářku a působilo to, že mladší hráči, kteří dostávali poslední dva roky šanci, že budou mít pálkařsky výrazně lepší sezónu, tak to poslední dva víkendy opět spadlo do starých kolejí. Zajímavou zbraní Tempa může být Martin Zelenka, který se v každém víkendu představil i na kopci, jako middle reliever a nevypadal vůbec špatně. 

Hroši vs Kotlářka
Hroši využili oslabenou Kotlářku, díky absenci Danielů Vavruši a Padyšáka. Vavruša se v sobotu ženil a Padyšák měl talentové zkoušky na FTVS. V pátek chyběl nějaký ten bodík a v nedělním druhém zápase chyběla Padyšákova ruka na kopci. Hroši tedy zatím můžou být spokojeni, když hlásili slabší začátek sezóny. Zatím ještě ne všechny součástky v line upu Kotlářky šlapou, tak jak bych čekal, ale povzbuzením musí být výkony mladého Jana Pappa  a Jakuba Sládka na pálce.  

Skokani vs Technika
Čekal jsem tři výhry Skokanů v tomto duelu a možná jen brzké ukončení zápasu o jednu směnu je o to připravilo. Techniku vnímám, jako outsidera tohoto ročníku, jakožto tým nebo spíš celý klub, který vrhl své síly do přestavění celého chodu klubu a minimálně zvenčí to působí, že se jim to daří. Vypadá to, že Richard Sázavský se opět věnuje baseballu naplno a je to vidět na pálce. On, Matěj Menšík a import Berg táhnou ofenzivu Techniky, když se k ním přidají mladé pušky můžou soupeře překvapit. 
Po první třetině základní části musí všechny pražské celky zapnout, aby si vybojovali místo v nadstavbě, jako minulou sezonu. Zdánlivě slabší soupeři ukázali, že můžou porazit silný tým, jako když Skokani zaskočili Arrows, či Olympia vyhrála sérii nad Hrochy. Čekám, že každé vítězství se letos bude počítat ještě víc než loni, kde to bylo pouze o jeden zápas mezi šestým a sedmým. Letos by to mohlo být vyrovnané mezi 5. až 8. místem. 

Starší články