>

Hodnocení sezony: 1. místo Arrows Ostrava

Jan Beneš, 03.03. 2019 Extraliga

Sezona snů, jinak se nedá nazvat letošní počínání Arrows Ostrava v české extralize. Premiérový titul byl ten nejlepší dárek a pravý vrchol oslav 45. výročí klubu. Hrající trenér BORIS BOKAJ hodnotí sezonu, na kterou se bude jen těžko navazovat.

Borisi, jak hodnotíš úspěšnou sezonu 2018?

Letošní rok, jenž se odehrával ve znamení 45. výročí klubu, jsme nemohli zakončit lépe, než ziskem premiérového titulu Mistra České republiky. Je to dílčí úspěch na cestě, kterou jsme se vydali a ve které chceme pokračovat. Obrovská spokojenost a pocit štěstí za všechny, kteří při nás stáli a podporovali během celé sezóny. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za nasazení a pevnou vůli v těžkých momentech.

Jaký byl nejlepší moment roku 2018?

Dvě zlaté medaile Ester Ledecké J.

A kdy ti bylo v sezoně nejhůře?

Těch momentů bylo více. Vyřazení v semifinále Evropského poháru jsem nesl dost těžce, toužil jsem uspět na domácí půdě. Další nepříjemný moment se odehrál v zápase proti Itálii na turnaji Super 6 v Holandsku.  Jako by se v něm dělo vše mimo mou kontrolu. Vzhledem k blížící se CZECH SERIES to nebylo úplně ideální. Poslední vrásky na čele mi udělo zranění Terrella ve 3. zápase finálové série. Díky pomocí Dr. Mohyly a fyzioterapeuta Ondy Jelínka se jej podařilo dát do “pořádku” na další utkání.

S výkony posil v čele s Terrelem Joycem a Chrisem Burkholdrem panuje v Ostravě spokojenost?

 Maximální, všichni zapadli a podávali výborné výkony. Terrell měl úžasnou sezónu a byl ústřední postavou našeho útoku. AJ (Cipolla), ačkoliv v playoff téměř nenastoupil, přispěl nemalou mírou k našemu úspěchu. Chris se po zranění ramene vracel pomalu, aby nám famózním výkonem ve finale dal dvě vítězství. V neposlední řadě Devon (Ramirez), excelentní center fielder a hlavně motivátor, který nejen mě v těžkých chvílích dokázal povzbudit. A nesmím zapomenout na Jakuba Vojáka a naše mladší kluky, kteří šli hostovat výměnou do Skokanů Olomouc. Poskytl nám jistotu na pozici catchera a přidal sílu do lineupu.

Kdo byl podle tebe hráčem sezony?

Každému asi ihned probleskne hlavou Terrell Joyce. Měl fantastickou formu a mám z něj velkou radost. Možná to pro mnohé bude překvapení, ale pro mě je to Kuba Malík. Když se mu v prosinci loňského roku narodila dcera Olívie, čekal jsem, že to bude mít složitější. Situace vyvrcholila po prvních 2 víkendech sezóny, ve kterých měl Malda 2 hity z 18 startů. Cestou ze zápasu zpět do Brna mi volal, že se omlouvá, za to, jak mu to nejde. Říkal jsem mu, ať si z toho neláme hlavu, že je začátek sezóny, že to půjde. Další víkend nastal zlom. Do konce dubna 9 z 21, 3 HR. Od té chvíle byl Kuba náš lídr, jak svými výkony, tak přístupem. Z jeho koncentrace a drajvu, obzvlášť ve složitých situacích, mi běhal mráz po zádech. Nepřestává mě udivovat, má můj velký obdiv a respekt. Jen při těch oslavách se rychle unaví…J

Jak se ti zamlouvala návštěvnost na domácích zápasech a celkově v extralize. Pomáhají propagační akce ?

V Ostravě patří návštěvnost dlouhodobě k nejlepším v Extralize. Přesná čísla neznám, ale průměrovali jsme nad 150 diváků na zápas. Obecně myslím, že návštěvnost v Extralize stagnuje, prostor pro zvýšení návštěvnosti tam určitě je. Jedním z nástrojů jsou právě doprovodné akce, které kluby podnikají ve spojení s Extraligovými zápasy – Army Day, Heroes Day, Ladies Day apod.

Co nového se chystá do sezony 2019?

Konkrétně v našem areálu bude probíhat výstavba nových tribun a osvštlení na hřišti B. Hostíme ME žen v softballu na přelomu června a července. Modernizace by se měla dočkat take výsledková tabule.

Starší články