>

Hodnocení sezony: 2. místo Draci Brno

Jan Beneš, 02.03. 2019 Extraliga

Cestu k 22. titulu překazili brněnským Drakům až hráči Arrows. I přes to nedělá z prohry v Czech Series lodivod Brňanů ARNOŠT NESŇAL žádnou tragédii a již intenzivně připravuje svůj tým na sezonu 2019, do které si klade jen ty nejvyšší cíle.

Jaké byly pocity po konci stříbrné sezóny?

Pocity nebyly nijak pozitivní, na druhou stranu se žádná tragédie neděje. Hráli jsme dobře, dostali jsme se do finále a tam jsme narazili na soupeře, který byl aktuálně lepší než my a porazil nás. Teď už je to zase o přípravě na další sezónu.

Během sezóny tým opustil Wesley Roemer a kvůli zranění také Adam Hajtmar. Oba hráči základní sestavy. Prošli si Draci za 24 let podobnou situací?

Samozřejmě, to že naše jednička import tým opustila, bylo velké a nemilé překvapení. Zranění Adama Hajtmara bylo nepříjemné stejně jako léčení Přemka Chrousta, který letos nemohl nastupovat na třetí metě a trošku se nám tak vytratila variabilita sestav, na kterou jsme byli zvyklí. Hráli jsme tak ale víc, než polovinu sezóny a rozhodně to nebyl důvod neúspěchu.

Co pozitivního ti utkvělo v hlavě z letošního ročníku extraligy a výstupu na Poháru Mistrů v Holandsku?

Pohár Mistrů nám nastavil zrcadlo, v kterém jsme viděli, na čem doopravdy jsme. Bohužel i tam jsme tahali za kratší konec ve všech zápasech kromě posledního proti Amsterdamu. Na druhou stranu jsme výkonově patřili do TOP šestky v Evropě. Na celý rok budu vzpomínat s tím, že jsme s jedním zaváháním vyhráli základní část. Dvě kola před koncem jsme vyhráli také nadstavbu a celý rok jsme potvrzovali svoji roli. Ve výsledku to, ale mohl být důvod závěrečného „neúspěchu“, protože jsme si za celý rok nemuseli šáhnout na dno a vyzkoušet si, jaké to je se od něj odrazit.

Nemá smysl se ptát, zda bude cílem vrátit pohár do Brna. Na jaké další mety budou chtít Draci vystoupat?

Každý rok je to stejné. Příští rok nás čeká evropský pohár s názvem CEB. Zde budeme chtít uspět a vyhrát pro Českou republiku postupové místo do skupiny A, kde bude hájit české barvy právě Arrows Ostrava a pevně věřím, že si jim podaří skupinu udržet. Bylo by to úžasné, kdyby mezi evropskou špičku patřili dva týmy z ČR.

 Převzato z draci.baseball.cz

Starší články