>

Hodnocení sezony: 10. místo Technika Brno

Jan Beneš, 27.11. 2018 Extraliga

Manažera týmu z Kraví Hory RADOMÍRA VACHA jsme krátce vyzpovídali o tom, jaká byla sezona 2018 pro Techniku Brno. Tradiční extraligový celek vyklidil pozice v horních patrech tabulky, omlazuje kádr a věří ve výchovu nových opor, které vrátí tým v nejbližších letech na medailové příčky.

Jak s odstupem času hodnotíte extraligový ročník 2018?

Sezona byla výsledkově neúspěšná. Tým prožil mnoho vnitřních i vnějších kotrmelců, které, jak doufám, posílí jádro týmu pro sezonu následující.

Přesto, jaký byl nejlepší moment sezony?

Na to se mi odpovídá nesnadno… Nejspíše den, ve kterém jsme si zajistili extraligovou účast pro sezonu 2019.

A nejhorší?

Musím otevřeně přiznat, že jich bylo několik. Tou nejzásadnější zřejmě rezignace šéftrenéra Petra Stříbrckého uprostřed sezony.

Opět jste v kádru přivítali několik zahraničních posil, vládla s nimi spokojenost?

Kvalitativně byli opět na úrovni, nicméně nezapadli do týmu, tak jak bylo třeba, což určitě ovlivnilo jejich výkony na hřišti. Pochvalu za odvedenou profesionální práci zaslouží Joe Rivera, který s týmem bojoval až do konce nástavby.

Kdo byl pro Techniku Hráčem sezony a proč?

Jednoznačně Vojtěch Pomazal, který zažil první celou sezonu v A-týmu. Na spojce dokázal předvádět i přes nízký věk perfektní výkony. Jak polařské, tak pálkařské.

Jak se ti zamlouvala návštěvnost na domácích zápasech a celkově v extralize. Pomohly propagační akce?

Návštěvnost odpovídala výsledkům týmu. Při každé další prohře ubyl i další divák a nic na tom nezměnily ani propagační akce. Celková extraligová návštěvnost podle mě neodpovídala velmi kvalitnímu baseballu, který jsme mohli sledovat. Dovolím si to přičítat dost rozpolcenému programu nejvyšší soutěže.

Co nového se chystá na Kraví Hoře v sezoně 2019?

Tým Techniky čeká velmi těžký úkol; začlenění mnoha mladých hráčů do týmu a znovuvybudování červeného sebevědomí s orlem na hrudi.

Starší články