>

Czech Series: Ostrava ve finále předvedla pálkařskou smršť. Vydrží v sobotu?

juh, 29.09. 2018 Extraliga

Dramaticky a nečekaně začalo Czech Series, finále letošní baseballové extraligy. Draci Brno si hned v první směně vytvořil dvoubodový náskok, ale po třetí směně už to bylo 4:2 pro Arrows Ostrava. Zásluhu na tom měl Terrell Joyce, který předvedl dvojbodový homerunu. Arrows už vedení nepustili, pomohly jim k tomu i chyby Draků v poli. Ostravané porazili suveréna extraligy, na jejich hřišti zvítězili 7:5.

„Byl to vyrovnaný zápas. Začal za nás Radim Chroust, který házel dobře, ale bohužel ostravští pálkaři trefovali balony. Dostávali nás pod tlak. Navíc jsme měli tři chyby v poli. Toho se musíme vyvarovat,“ konstatoval Arnošt Dubový z Draků Brno.

Arrows předvedli 16 úspěšných odpalů. „Je to skvělý start pro nás, hráli jsme náš baseball. Měli jsme hodně energie, každou směnu jsme tlačili na jejich nadhazovače. Stejnou energii musíme předvádět také ve druhém zápase,“ dodal Terrell Joyce.

Podle Tomáše Juněce z Arrows bude klíčové, aby ostravští pálkaři udrželi tuto výkonnost na pálce. „Hodně si fandíme, věříme si, což je klíčové. Myslím, že to na Draky platí. Poprvé v sezoně jsem je viděl s hlavou dole. Doufám, že to tak bude dál,“ dodal Juněc, který poukázal zároveň na jeden nedostatek. „Ačkoliv jsme měli hitů dost, pořád jsme skórovali málo. Mohli jsme udělat více bodů. Doufám, že to v sobotu zlepšíme.“

Další zápas se hraje v sobotu od 16:00 hod. na stadionu Arrows Ostrava před kamerami internetové televize PLAYO.TV.

 

 

 

Starší články