>

Finále je za dveřmi. Buď u toho i ty.

Jan Felkl, 27.09. 2018 Extraliga

Zítra začíná finálová Czech Series 2018. Draci hostí Arrows Ostrava stejně jako před rokem.

Pro všechny baseballisty a baseballistky, trenéry nebo jiné zástupce všech klubů v ČR máme nabídku slevy na vstupném.

1) Kdo přijde v klubových barvách (musí to být prokazatelné, ale stačí klubová čepice), neplatí 40 Kč vstupné, ale pouze 20 Kč!!! Chceme jediné. Aby stadion praskal ve švech :) Nabídka je zejména pro všechny brněnské kluby i všechny ostatní. Neseďte doma u obrazovky a vydejte se na čerstvý vzduch.

2) Kluby z MČR U15, které se koná na Hroších a Technice mají vstup zdarma. Nezapomeňte klubové oblečení.

Draci se dostali do finále po čtyřiadvacáté, z toho jednadvacetkrát brali titul Mistra ČR. V roce 2011 byli stříbrní za Technikou Brno a v roce 2015 padli proti Kotlářce Praha, také až ve finále. Baseballisté Arrows Ostrava se podruhé v řadě za sebou probojovali do finále české baseballové extraligy, které nese název Czech Series 2018. Ve Wild Card Series, sérii o postup do finále druhého a třetího týmu tabulky, porazili Eagles Praha 2:0 na zápasy a bez pochyb postoupili.

Základ týmu stojí na českých hráčích. Tým v červnu opustil Wesley Roemer, který se nedohodl s vedením klubu na dalších podmínkách. Celou sezónu v Brně působí Američan Dondrei Hubbard, který byl zároveň posilou týmu do 23 let. Druhou posilou je Australan John Hussey, který přešel z Techniky Brno. V klubu se stará o nadhazovače, od mládeže až po seniory. Zároveň je to jedna z opor mužského celku. Chybět v týmu bude mladý Adam Hajtmar, který má nyní po operaci kolene. Aktuálně se v týmu nejvíce daří Petru Čechovi a Přemku Chroustovi v ofenzivě. Výborné výkony předvádějí na nadhazovacím kopci také Radim Chroust a zmíněný John Hussey. Diváci se mohou těšit také na legendárního Pavla Budského.

Draci Brno mají dvacetjedna titulů. Ze sedmi letošních vzájemných zápasů právě šest brněnští baseballisté vyhráli. Letos se nejedná o tak vyrovnanou bilanci jako v loňské sezóně. Finále je ale nový začátek pro oba týmy. Musí fungovat týmová chemie a chce to trošku štěstíčka.

Ve finále Arrows vyzvou již v pátek Draky Brno. Tzv. „Czech Series“ se hraje na tři vítězná utkání a může se rozhodnout již o tomto víkendu. V prvním zápase hostí Draci Arrows na MBS v Komárově v pátek od 19:00. Druhý zápas se odehraje v sobotu od 16:00 v Ostrava a třetí v neděli od 14:00 zase v Komárově. Kromě pátečního budou všechny k vidění na Playo.TV.

 

Rozpis Czech Series 2018

Pá 28.09.           19:00                    Draci – Arrows               MBS    nevysílá se

So 29.09.           16:00                    Arrows – Draci                Arr   

http://www.playo.tv/video/Arrows-Ostrava-vs-Draci-Brno-3267.aspx  

Ne 30.09.          14:00                    Draci – Arrows                MBS

http://www.playo.tv/video/Draci-Brno-vs-Arrows-Ostrava-3270.aspx

Případné rozhodující zápasy:

Pá 5.10.              19:00                    Arrows – Draci                Arr  

http://www.playo.tv/video/Arrows-Ostrava-vs-Draci-Brno-3268.aspx (pokud bude)    

So 6.10.              14:00                    Draci – Arrows                 MBS

http://www.playo.tv/video/Draci-Brno-vs-Arrows-Ostrava-3269.aspx (pokud bude)

Starší články