>

Arrows si poradili s Eagles a dostali se do finále

juh, 09.09. 2018 Extraliga

Baseballisté Arrows Ostrava se po roce probojovali do finále domácí extraligy. Rozhodla o tom sobotní večerní výhra 8:0 proti Eagles Praha. V něm vyzve Draky Brno, kteří budou usilovat o svůj 22. titul. „Rozhodující bylo, že se nám podařilo skórovat v prvních třech směnách. Následně jsme předvedli skvělé obranné zákroky a hlídali si odstup. Na Draky se těšíme. Věřím, že se nám podaří vyhrát první titul pro nás,“ prohlásil Aleš Navrátil, hrající trenér Arrows Ostrava.

Eagles a Arrows bojovali o finále v rámci série Wild Card hrané na dvě vítězství. Tu první si připsali ostravští baseballisté, když na svém hřišti vyhráli v pátek 5:3. Druhou a rozhodující výhru zaznamenali v Krči. Arrows předvedli v utkání celkem 11 úspěšných odpalů. Dva body zařídil Devon Ramirez a Jakub Kubica. To Eagles měli pět úspěšných odpalů, ale nepodařilo se jim ani jednou doběhnout na domácí metu.

„Bylo znát, že baseballisté Arrows těmito vyřazovacími boji prošli také v minulém roce. Mají sebevědomý kádr. Jejich hráči nás potrápili v obraně a také v útoku, což bylo rozhodující,“ tvrdil Vladimír Chlup, trenér Eagles Praha, kteří skončili na celkovém třetím místě. „V baseballu a všeobecně v amerických sportech se toto umístění neuznává. Výsledek ještě budeme vyhodnocovat.“

Arrows Ostrava postoupila do svého šestého finále. V něm stejně jako pokaždé vyzve Draky Brno, kteří měli pauzu. „Doufám, že z minulého roku jsme připraveni hlavně psychicky. Známe se dlouho, oni znají nás, oba týmy jsou silně vyrovnané. I když nás porazili v letošním roce ve více zápasech, půjde hlavně o štěstí a o detaily,“ prohlásil Aleš Navrátil, hrající trenér Arrows Ostrava. První utkání s názvem Czech Series začne 28. září.

Starší články