>

Eagles Praha postoupili do Wild Card série!

jiri_uhlir, 01.09. 2018 Extraliga

Baseballisté Eagles Praha si zahrají o finále letošního ročníku domácí extraligy. Po včerejší večerní výhře 5:3 nad Draky Brno postoupili do série s názvem Wild Card, kde se utkají na dva vítězné zápasy s Arrows Ostrava. Vítěz pak může vyzvat obhájce titulu Draky Brno. „Zabrali jsme v pravý čas a jsme nadšení z postupu do semifinále v play-off,“ prohlásil Jan Homolka z Eagles Praha, který v pátek večer zařídil dva body proti Drakům.

O místo ve Wild Card sérii usiloval krčský tým společně s Kotlářkou Praha. V případě stejného počtu výher rozhodovala vzájemná bilance, která byla ve prospěch Kotlářky. Díky páteční výhře nad Draky Brno už nemůže Eagles o postup přijít a nic na tom nezmění ani dnešní duel Kotlářky proti Arrows Ostrava. Klíčovou postavou při výhře nad Draky Brno byl krčský nadhazovač Taylor Thurber, který odházel celé utkání a celkem rozdal 12 strikeoutů. „Nechtěli jsme nic podcenit. Na zápasy proti Arrows Ostrava se velice těšíme a věříme, že můžeme postoupit do finále,“ dodal Homolka.

Tabulku Nadstavby o titul ovládli Draci Brno s bilancí 16 výher a 4 proher. Předposlední skončilo Tempo Titans Praha s pěti výhrami a poslední jsou Hroši Brno se čtyřmi výhrami a 16 porážkami. Série Wild Card začne v příštím týdnu v pátek.

Konečná tabulka Nadstavby o titul: 

Draci Brno 16 4 .800 -
Arrows Ostrava 14 6 .700 2
Eagles Praha 11 9 .550 5
Kotlářka Praha 10 10 .500 6
Tempo Titans Praha 5 15 .250 11
Cardion Hroši Brno 4 16 .200 12

 

Draci Brno - Cardion Hroši Brno 5:1
Zápas posledního s prvním ve skupině nadstavby a zároveň poslední brněnské derby letošního ročníku ligy. Draci skórovali po dvoubodovém homerunu hned v první směně, po kterém přidali další tři body. To bylo vše, co Radim Chroust dovolil. Vystřídal ho Petr Minařík, který dostal v šesté směně jeden bod. To už ale hustě pršelo dobrých 15 minut a zápas byl proto ukončen.

Eagles Praha - Tempo Titans Praha 3:2
Z pohledu Eagles velmi důležitý zápas extraligové nadstavby odstartoval na kopci Duffek. Hned první pálkař Nevěřil obsadil díky drobnému zaváhání Michala Zýmy první metu. Martinez ho svým double hitem posunul k zisku prvního bodu a pro druhý si doběhl Zelenka po double hitu Minaříka. To byl nakonec i poslední bod na kontě Tempa. Pro Eagles to ale nebyl zrovna šťastný začátek zápasu zvlášť, když se jim nedařilo přidávat body. O první bod se ve 3. směně svým způsobem trochu postaral i sám nadhazovač soupeře Lukačka a to metou zdarma při plných metách ( z toho 2x HB).
Ve čtvrté směně skóroval ještě Sandoval a Eagles tak srovnali stav na 2:2, který trval až do konce 9. směny.Na kopci se od 9. směny představil Rabinowitz (střídající Nevěřila)za Titans a mladý Vojta Bužga za Eagles. Oba házeli skvěle a to především Bužga, kterému se celý start na kopci mimořádně vydařil. Střídal již na konci 8. směny (Kvapila) svým prvním SO v zápase.. V 9. směně přidal další 3 SO a v 10. sněně skvěle podržel svůj tým dalšími třemi SO - 7 pálkařů, 7x SO, lepšího closera si nemohli Eagles přát!! Dohrávku 10. směny pak odstartoval pěknou safe ulejvkou Petr Zýma. Plné mety. Přišel wild pitch čehož využil Wittig a sprintoval na domácí, kde byl vyhlášen sice těsný, ale safe. Dramatická koncovka zápasu tak přinesla Eagles vítězství 3:2.

Tempo Titans Praha - Kotlářka Praha 1:17

Eagles Praha - Draci Brno 5:3
V předposledním zápase extraligové nadstavby šlo o možnost rozhodnout o postupujícím do bojů o finále. Eagles se této šance chopili velmi zodpovědně a ačkoli jim chyběli některé hráčské opory odehráli jedno ze svých nejlepších utkání a to hlavně díky svému nadhazovači Thurberovi, který nakonec odehrál complete game. Od začátku zápasu házel soustředěně a s jasným cílem - vítězství. V prvních třech směnách měl již 5x SO a v tomto rytmu pokračoval až do 9. směny. Na pálce se začalo Eagles dařit ve třetí směně, kdy díky pěkným odpalům dostali domů čtyři body a stav byl 4:1. V 5. směně doběhl Drakům druhý bod po krásném trojmetovém odpalu Moštěka a singlu Dubového a v dohrávce přidali bod i Eagles a nebýt super zákroku Moštěka při linedrivu Sandovala do vnějšího pole mohlo jich být mnohem víc. V osmé směně Draci přidali ještě jeden bod, ale víc už jim Eagles nedovolili i díky skvělým zákrokům Vojty Bužgy na spojce. Zápas zakončil Thurber dvanáctým SO a Eagles tak postoupili do boje o finále proti Arrows Ostrava.

Arrows Ostrava - Cardion Hroši Brno 5:0
V utkání, ve kterém se s hráčskou kariérou loučil nadhazovač Hrochů Kenneth Mc Dowall, se domácí Arrows po hitech Jakuba Vojáka, Terrela Joyceho a Michaela Vykoukala, ujali vedení hned v dohrávce první směny 2:0. Další body pak přidali domácí v dohrávce šesté směny po rozpačité hře nadhazovače Hrochů ( 2xBB a 2xWP ). Ke změně skóre již pak nedošlo a Arrows vyhráli 5:0. Další win si připsal Marko Vykoukal. Oporou domácích na pálce byl Jakub Voják, BA 0.500.

Kotlářka Praha - Arrows Ostrava 10:5
Poslední utkání play-off mezi Kotlářkou Praha a Arrows Ostrava se odehrálo od čtrnácti hodin na pražské Markétě za mírně deštivého počasí. Na kopci se proti sobě předvedli za domácí Jan Novák a za hosty Christopfer Burkholder. Oboum týmům se hned v první směně na pálce dařilo. Arrows stáhli první bod na dvoumetový odpal Terella Joyce, kotlářka odpověděla taktéž jedním bodem a to díky dvoubodovém odpalu Scotta Mulhearna. Další body přisli až v dohrávce čtvrtého inningu, kdy stáhl útok domácích hned dva body a Kotlářka se tak dostala do vedení, které si udržela až do konce utkání hlavně díky tríbodovém homerunu Martina Mužíka. Hosté ještě sice přidali čtyři body, ale to na vedení Kotlářky nestačilo a domácí tak ukončili tuto sezónu výhrou nad Arrows Ostrava 10:5.

 

 

Starší články