>

Draci Brno v repríze finále rozstříleli Arrows. Blansko stále bez výhry

jiri_uhlir, 13.05. 2018 Extraliga

V repríze loňského finále zvítězili v dnešním zápase baseballové extraligy Draci Brno 10:00 nad Arrows Ostrava. K výhře úřadujících domácích mistrů nejvíce přispěl Přemek Chroust, který zaznamenal tři úspěšné odpaly. Utkání skončilo po osmé směně. Draci Brno v dosavadní sezoně prohráli pouze jeden zápas a drží se pevně na prvním místě.

Brněnským baseballistům se na hřišti Arrows Ostrava vydařil vstup do utkání. V první směně šli do vedení 4:0 a v té následující přidali další tři body. Homerunem se mohl pochlubit Američan Dondrei Hubbard. „Bylo velice dobře, že jsme na ně takhle vlítli. Byl to perfektní týmový výkon,“ dodal Přemek Chroust. Na nadhazovačském kopci dominoval Radim Chroust, který ostravským hráčům neumožnil žádný doběh.

O víkendu se dařilo také Hrochům Brno, kteří v sobotu deklasovali Třebíč Nuclears výsledkem 17:0. Utkání skončilo již po páté směně. Hodně vysoko (14:1) vyhrála také Kotlářka Praha, když na svém hřišti porazila Techniku Brno. Bez výhry je stále Olympia Blansko, která prohrála 15 zápasů v řadě.

Draci Brno - Skokani Olomouc 11:6

Lídr extraligové tabulky z Brna přivítal na MBS trápící se Skokany Olomouc. Za Draky na kopci začal Michal Sobotka a odházel dominantních 5 směn a Skokany nepustil k vážnějšímu tlaku. Domácí zásluhou dnešní výborné pálky šli hned od začátku do vedení a postupně přidávali bod po bodu. Hosté zatlačili až v úplném konci zápasu, kdy na mladého Viktora Večerku dali 4 body. To ale byla už jen korigace skóre a Draci si tedy připsali další vítězství. Příští zápas tyto dva týmy odehrají zítra v Olomouci.

Skokani Olomouc - Draci Brno 3:11

 

Třebíč Nuclears - Cardion Hroši Brno 4:14

Hroši Brno potvrdili v dalším kole baseballové Extraligy dobrou formu a proti NUCLEARS TŘEBÍČ si s chutí zastříleli. Americký nadhazovač Hrochů Stephen Swagerty třebíčské pálkaře k ničemu moc nepustil a utkání na kopci nekompromisně zakončil jeho krajan Jeffrey Barto. V dresu Nuclears se tentokrát na kopci střídali jen mladíčci z řad vlastních odchovanců, jejichž věkový průměr nepřekročil osmnáct let. Hroši Na Hvězdě vyhráli 14:4.

Cardion Hroši Brno - Třebíč Nuclears 17:0

Hroši si v sobotní odpoledne znovu s chutí zastříleli proti Nuclears. Kenny McDowall zaznamenává svůj první shutout win. Starter Třebíče, Garcia, zařídil jediný out a obdržel 8 bodů. Hrochům ke konečným sedmnácti bodům a patnácti hitům stačily čtyři směny na pálce. Za zmínku stojí, že první směna trvala neuvěřitelných čtyřicet minut a celý zápas trval hodinu a třicet jedna minut.

 

Eagles Praha - Tempo Titans Praha 5:0

Večerní zápas opět začal za krásného počasí. Na kopci ho odstartoval Taytor Thurber a předvedl jeden z nejlepších výkonů v dresu Eagles. Začal sice trefeným pálkařem, ale dál v první směně pokračoval třemi SO. A ty nebyly v zápase rozhodně jediné. První směnu doplnil na pálce Hejma svým celkově sedmým HR a Eagles vedli 1:0. Ale i Tempo se blýsklo pěknými výkony a zabránilo tak Eagles skorovat víc. Např. nádherně chycený linedrive Hejmy Matějem Bužgou v rybě, skorohomerune Máry Chlupa chytaný takřka na plotě v levém poli, ale v poli měli své hvězdné zákroky i domácí. Např. krásný netypický double zahraný Wittigem z trojky na první metu. Dnešní hra Wittiga si vůbec zaslouží pochvalu. Na pálce si připsal svůj celkově šestý HR Petr Zýma. A opět se vracím k výkonu Thurbera, který nakonec odházel 10 SO a udržel nulu na svém kontě, skvělý výkon.

Tempo Titans Praha - Eagles Praha 0:10

Sobotní slunečné odpoledne odstartoval na kopci David Nevěřil a hned první na pálce Michal Zýma obsadil po lehkém linedrivu 1. metu, aby ho hned druhý Petr Zýma mohl po krásném dvojmeťáku poslat až domů. To však byl až do páté směny jediný bod utkání. Ani Nevěřila na straně Tempa ani Wittiga na straně Eagles se nedařilo překonat soustavným tlakem a jednotlivé hity nevedly k bodům. V páté směně se osmělili opět hosté a začali krásným double Pojera následovaným sejfovou ulejvkou Bužgy a vše korunoval nádherným tříbodovým HR Michal Zýma.

Titans sice kontrovali pěknými linedrivy, ale obrana Eagles byla bezchybná a body opět nedovolila. V 6. směně střídal na nadhozu Wittiga Duffek , který pálkaře do konce zápasu takřka k ničemu nepustil a nikoho nenechal na pochybách, že Eagles tento zápas chtějí vyhrát. To potvrdili i pálkaři hlavně v 7. směně, kdy využili i toho, že střídajícímu Čuhelovi se příliš nedařilo a přidali 4 body. Posledním hřebíčkem byl dvoubodový homerun Hejmy v 9. směně a Titans tak prohráli 0:10.

Arrows Ostrava - Olympia Blansko 12:2

O předehru pátečního večeního zápasu se postarala Městská policie a její jezdecký oddíl. Příjemně naladění fanoušci pak shlédli zápas, ve kterém domácí tým od začátku jistě postupoval k vítězství. V první směně po sebeobětovacím odpalu Tomáše Juněce skóroval Michael Vykoukal, v následující směně po  sérii hitů přidali Arrows další čtyři body. Následovaly dva bezbodové inningy a v šestém se opět probudily ostravské pálky a šesti body Ostrava prakticky rozhodla zápas. Blansko zaznamenalo své dva body ve směně šesté po drobném zaváhání domácí obrany. Vítězství je připsáno Ondrovi Satoriovi, pálkařsky se dařilo triu domácích Juněc-Navrátil-Vykoukal.

Olympia Blansko - Arrows Ostrava 4:9

 

Kotlářka Praha - Technika Brno 4:3

V tomto dalším double-headeru extraligy se na hřišti Markéta Kotlářky Praha proti domácím postavili Technika Brno. Jelikož následující den v neděli se slaví dne matek, slavilo se na Koltářce už dříve a to tak, že první slavnostní nadhoz hodili přítomné maminky hráčů domácího celku. Samotné utkání následně začalo pět minut po jedné a na kopci se proti sobě postavili za Kotlářku Jackson Brebner-Russ a za TechnikuGallardo August. Brněnským pálkařům se hned v první a druhé směně podařilo stáhnout jeden bod a dostat se tak díky odpalům Mária Gottschalla a Jakuba Vaška do vedení 2:0. Vedení ještě v pátém inningu nevýšili o další bod díky dalšímu úspěšnému odpalu pálkaře Gottschalla. Na to však hlasitě odpovědeli domácí v následující směně hned čtyřmi body hlavně díky tvrdému singelu Jiřího Vavruši. Hosté už jednobodové vedení Kotlářky stáhnout nedokázali a zápas dopadl v poměru 4:3 ve prospěch Kotlářky Praha.

Kotlářka Praha - Technika Brno 14:1

Druhé utkání dne v Praze na Markétě začalo v šestnáct hodin a Jako nadhazovači se představili za domácí Jan Novák a za hosty Joe Rivera. Stejně jako v předchozím utkání i tentokrát přinesl první inning vedení, ovšem tentokrát se skórovat podařilo Kotlářce a to na error pravého zadního polaře, na který se svým rychlým během dostal Ondřej Blažka až domů. Kotlářka dále tlačila i ve třetím a čtvrtém inningu a zvýšila své vedení na 5:0. Svou domimanci ovšem předvedli domácí v pátém inningu, ve kterém stáhli celkem osm bodů, z čehož čtyři stáhl svým neuvěřitelným grandslamem Scott Mulhearn a Kotlářka tak výhrála i druhý zápas, tento zápas však bodovým rozdílem 14:1 v sedmé směně.

 

 

 

Starší články