>

Baseballista Jakub Malík z Arrows Ostrava zaznamenal 600. úspěšný odpal!

jiri_uhlir, 07.05. 2018 Extraliga

Baseballista Jakub Malík zaznamenal 600. úspěšný odpal v domácí extralize. Hráč Arrows Ostrava svým jubilejním úspěchem přispěl k výhře nad Eagles Praha 10:3. Malík se stal čtvrtým českým pálkařem, který se dokázal dostat přes hranici šesti set hitů. „Vůbec jsem nečekal, že jsem toho dosáhl. Myslel jsem, že mi schází ještě tři hity. O to více mě to těší. Hned poté mi gratuloval celý tým,“ popisoval Jakub Malík, opora Arrows Ostrava a českého reprezentačního týmu.

Doposud nejvíce úspěšných hitů v domácí baseballové extralize má Aleš Navrátil. Hrající trenér Arrows Ostrava má na svém kontě 882 odpalů. „Nevím, jestli mého spoluhráče překonám. Určitě bych ale chtěl ještě stovku přidat,“ vyhlásil Malík, který si během utkání s Eagles připsal celkem dva hity, nyní jich má 601. Před ním je ještě Pavel Budský z Draků Brno (761) a Martin Střítecký z Techniky Brno (672).

Sám Malík se řadí spíše k agresivním pálkařům. „Nebyl jsem nikdy dobrý v tom, že bych mety vystával. Když je příležitost, tak chci do míče pálit. Občas mi v reprezentaci bylo vyčítáno, že jdu hned do prvního pokusu nadhazovače. Je mi líto netrefit míč, na který si věřím. Svůj styl už asi těžko předělám,“ dodal Malík, který obdivuje hráče z MLB Alberta Pujolse. Ten v pátek rovněž zaznamenal svůj jubilejní odpal, když dal už 3000. hit. „Vím, že se mu přezdívá Mašina. Stejnou přezdívku jsem dostal také já,“ usmál se Malík.

Kromě Malíka mají v Arrows Ostrava dalšího pálkaře, jemuž se daří. Američan Terrell Joyce už zaznamenal 11 homerunů, z toho sedm z nich dal v posledních třech zápasech. Jedná se o klubový rekord. „Patrně nikdy jsem neviděl pálkaře, který má takovou sílu. Hraje ve vynikající formě. Může nám hodně pomoci k tomu, abychom v letošním roce konečně vybojovali mistrovský titul,“ dodal Malík. Arrows Ostrava se zatím drží na druhém místě s 11 výhrami a třemi prohrami. Na první příčce jsou Draci Brno, kteří třináctkrát vyhráli a jednou prohráli.

Celkem hitů od roku 1995 v extralize

1.           Navrátil Aleš (Arrows Ostrava)              882
2.           Budský Pavel (Draci Brno)                    761
3.           Střítecký Martin (Technika Brno)            672
4.           Malík Jakub (Arrows Ostrava)                601
5.           Veselý Martin (Draci Brno)                     552

Eagles Praha - Arrows Ostrava 6:13

Extraligový zápas s Arrows rozhodně nebude patřit do výkladní skříně Eagles. Tradiční nadhazovací opoře týmu Tomáši Duffkovi se vůbec nedařilo a soupeř se do něj pálkařsky nemilosrdně pustil a např. Joyce Terrel zazářil dvěma trojbodovými HR během dvou směn. K tomu se s dalším HR přidal Tomáš Juněc a ve 4. směně Devon Ramirez. To už byl stav 0:10. Pálkaři Eagles nabito neměli. Prvním bodem byl HR Marka Chlupa ve 4. směně. Střídání nadhozu v týmu Eagles sice zastavilo strmý nárůst bodů, nicméně nedokázal odvrátit konečnou  prohru 6:13, kterou dovršil HR Grepl.

 

Olympia Blansko - Kotlářka Praha 1:4

Rychlé a celkově ohledné utkání probíhalo rychle bez bodů až do dohrávky 4. směny. Nadhazovači drželi pálkaře zkrátka a obrany nedělaly chyby. Teprve při dvou autech v dohrávce 4. směny skórovala Olympia při obsazené první a třetí metě. Díky zpožděné krádeži druhé mety a přehozu na domácí metě se Blansko ujalo vedení 1:0. Kotlářka se dál snažila tlakem na pálce dosáhnout bodů, což se jí poštěstilo na začátku 6. směny. Přestože už na tabuli svítily 2 auty, obsadila Kotlářka díky chybě v poli první metu. Po krádeži druhé mety přišel zdařilý odpal, který umožnil pražskému týmu skórovat. Následovala meta zdarma pro dalšího pálkaře a po třímetovém odpalu Jakuba Sládka stáhla Kotlářka další dva body. Blansko se marně snažilo reagovat, naopak Kotlářka přidala v 8. směně další bod a ani v poslední směně Blansku neumožnila skóre upravit.

Olympia Blansko - Kotlářka Praha 1:8

Utkání vyvíjející se tentokrát už od začátku jednoznačně pro hostující tým pražské Kotlářky. Po prvním SO hostů nabídl japonský nadhazovač v dresu Olympie nejdříve trefení pálkaře a následně volnou metu. Po následném dvoumetovém odpalu dalšího pálkaře si hosté připsali první bod a následující pálkař dotlačil druhý. V dohrávce se Olympia nedostala ani na první metu díky groud outu a dvěma SO. Druhá i třetí směna měly obdobný průběh se stejným bodovým výsledkem a nepomohlo ani střídánínadhazovače v týmu domácích. 0:6. Pod dojmem náskoku Kotlářka mírně polevila, přesto domácí celek 1x skóroval až v 7. směně. Protože ale Kotlářka už nedovolila soupeřům žádnou komplikaci a celkové skóre se ustálilo na 1:8 pro Kotlářku.

 

Draci Brno - Třebíč Nuclears 6:2

Domácí Draci udeřili hned v úvodní směně a ujali se vedení 1:0. Třebíč ale odpověděla rychle v následující směně, kdy vyrovnávací bod stáhl, loučící se se svou hráčskou kariérou, David Winkler. Nicméně domácí si postupným tlakem na pálce a s pomocí celkem 4 chyb hostující obrany vzali vedení zpět. Kvalitní výkon Johna Husseyho podpořeny slušnou hrou v obraně zapříčinil, že se už Třebíč nedokázala přiblížit a Draci si připsali další výhru. A stále suverénně vedou extraligovou tabulku.

Třebíč Nuclears - Draci Brno 0:4

„V poslední době hrajeme s Třebíčí vyrovnané zápasy, což se dnes zase ukázalo. Měli jsme trošku víc štěstí. Asi rozhodla obrana. My jsme neudělali tolik chyb, co udělali domácí, a dokázali jsme na ty chyby skórovat,“ řekl po utkání Na Hvězdě coach Draků na první metě Hynek Čapka. Draci porazili Nuclears 4:0 a upevnili si vedení na špici Extraligy.

První dva doběhy zaznamenali Draci hned v první směně, když nejdříve Arnošt Dubový ukradl domácí metu po divokém nadhozu Američana Reece Greena a druhý bod přidal po chybě třebíčské obrany Přemek Chroust. Hráči Nuclears byli nejblíže ke skórování ve čtvrté směně, kdy na jeden aut obsadili všechny mety. Místo stažení doběhu ale následoval dvojaut, kterým obrana Draků směnu ukončila.

Na druhé straně se skvělým dvojautem blýskl mladičký Marek Krejčiřík hrající na spojce, který svým zákrokem zakončil šestý inning a vyautoval Hubbarda s Furkem. Za Draky skóroval po dalším divokém nadhozu ještě Filip Moštěk a v úvodu osmé směny Martin Schneider po dlouhém sebeobětovacím odpalu Dondreie Hubbarda.

Třebíč se nadechovala k útoku znovu v dohrávce deváté směny. Dlouhý odpal Jiřího Novotného ale skvělým zákrokem zlikvidoval Arnošt Dubový. Na mety se dostali Daniel Cameron, střídající Robin Vávra a po nepříjemném trefení Zdeněk Kutílek. Relief Martin Schneider podpořený bezchybnou obranou Draků ale žádný doběh domácích nepřipustil.

Technika Brno - Skokani Olomouc 3:4

Technika Brno - Skokani Olomouc 1:4

 

Cardion Hroši Brno - Tempo Titans Praha 4:1

Steven Swagerty bere výhru proti Marku Minaříkovi. Oba byli na nadhazovacím prkně výborní a po většinu zápasu dominovali. Hrochům se ale na jejich FISH DAY dařilo o trošku lépe, když skórovali ve druhé, čtvrté a páté směně. Jan Kucin si za svůj první start na nadhazovacím prkně připisuje save. Děkujeme sponzorům z Ocean 48 za skvělý rybářský den u Hrocha!

Tempo Titans Praha - Cardion Hroši Brno 3:11

 

 

Starší články