>

Cal Ripken Jr.: Český baseball mě překvapil, měl by mít hráče v MLB!

juh, 02.05. 2018 Extraliga

Inspirativní a obrovská událost pro český baseball. Taková byla návštěva baseballové hvězdy Cala Ripkena Jr. v České republice. Celkem vedl čtyři tréninky s dětmi v Praze, Plzni a v Brně. Diskutoval s českými trenéry, navštívil pražské památky a rezidenci amerického velvyslance. A hlavně se seznámil s domácím baseballem. „Musím říci, že mě zdejší úroveň velice překvapila. K dětem jsem se choval stejně jako v USA. Navíc historie tohoto sportu je v České republice velice bohatá. Máte na čem stavět a v budoucnu můžete být úspěšní,“ prohlásil Cal Ripken, sportovní legenda a neskutečný dříč, který odehrál v MLB 2632 zápasů v řadě.

Do Evropy přiletěla sportovní hvězda vůbec poprvé. Cílem bylo popularizovat baseball v České republice a pořádně namotivovat zdejší talenty. Cal Ripken Jr. odletěl v sobotu a ze skoro týdenního pobytu byl nadšený. „Uchvátila ho zdejší historie. Byl překvapen organizací a úrovní baseballu u nás, doslova ho učarovala úroveň mládežnických kategorií. Společně s Vyslanectvím USA jsme mu připravili  dobrý společenský program. Bylo příjemné, když náš pobyt srovnával s cestou do Japonska,“ prohlásil Petr Ditrich, předseda České baseballové asociace.

Jágr? To je opravdový Iron Man

Cal Ripken, který se 19krát dostal do výběru pro All Star Game, dvakrát získal MVP a byl zvolen do Síně slávy, překvapil také svými znalostmi o českém sportu. „Jestli znám Jaromíra Jágra? Samozřejmě, to je opravdový Iron Man. To já už jsem plechový muž,“ řekl s nadsázkou Ripkem, který během 16 let nevynechal ani jedno utkání v MLB. I proto se mu říká Iron Man. Legenda týmu Baltimore Orioles měla dokonce povědomí i o výsledcích domácího reprezentačního týmu. „Slyšel jsem, že jste v rámci kvalifikace na World Baseball Clasicc dokázali potrápit favority. S Mexikem jste prohráli pouze 1:2, vyrovnaně hráli s Nikaraguí. Je na čem pracovat,“ dodal Ripken.

Ve stejné sportovní organizaci v současné době působí Martin Červenka, český baseballista. Toho Baltimore Orioles podepsaly koncem loňského roku a nyní hraje třetí nevyšší ligu za tým Bowie Baysox. Červenka už zde v prvních utkáních sezony stihl dát homerun a uvedl s několika úspěšnými odpaly. „To jsem vůbec nevěděl. Bydlím kousek od místa, kde hraje. Po návratu se chci na něj jít podívat, abych ho viděl na vlastní oči. Jsem na něj moc zvědavý,“ říkala bývalá opora Baltimoru Cal Ripken. „Česká republika by měla mít svého zástupce v MLB. Uvidím, co bych s tím mohl udělat,“ dodal s úsměvem.

Vítěz Světové série z roku 1993 v České republice stihl ještě navštívit plzeňský pivovar a zahájil výstavu 100 let baseballu v České republice. Ripken popřál českému baseballu co nejvíce úspěchů. „Pochválil naši práci a zaujatí pro tento sport. Dal nám velký optimismus do dalších sezon. Čeká nás toho hodně – vždyť v příštím roce budeme hrát kvalifikaci na olympijské hry do Tokia,“ prohlásil Petr Ditrich, předseda České baseballové asociace.

Starší články