>

Tři výhry Draků Brno, vítězila také Třebíč

juh, 09.04. 2018 Extraliga

Olympia Blansko - Třebíč Nuclears (3:9, 0:2)

Vítězný víkend mají za sebou baseballisté Třebíče Nuclears. V nejvyšší soutěži si připsali dvě výhry nad Olympií Blansko a v extraligové tabulce jim minimálně do dalšího kola patří čtvrtá příčka. Po páteční vysoké výhře 9:3 v Blansku byli diváci zvědaví, jaký výkon předvedou baseballisté Nuclears v sobotní odvetě Na Hvězdě. Publikum se tentokrát sice nedočkalo vysokého počtu doběhů, zato mohlo vidět napínavou podívanou, při které o vítězi nebylo rozhodnuto do poslední chvíle.

Prvních pět směn šlo především o Japonsko – americký souboj. Tedy alespoň na ose nadhazovač – zadák proti sobě na dálku bojovala japonská dvojice Yasuda, Ue ve službách Blanska a Američani Viera s Cameronem v dresu Nuclears. V první směně měli navrch hráči Olympie, kteří po krátkém zaváhání Viery na kopci dokázali obsadit všechny mety. Víc ale třebíčský nadhazovač soupeři nedovolil a ve spolupráci se svým krajanem na catcherovi ukončil inning dvěma strike-outy.

Vše podstatné ohledně skóre se odehrálo v polovině utkání. V dohrávce čtvrté směny nejdříve získal Daniel Cameron metu zdarma a po vyhlášeném balku se posunul na druhou metu. Z té jej poslal trenér Gregor po hitu Ivana Hamži až na domácí, kde po těsném souboji s japonským zadákem vyhlásil rozhodčí Camerona safe a Třebíč si připsala důležitý bod.

O druhý a závěrečný doběh se o směnu později postaral agresivním během mladíček Mirek Křivánek, když po divokém nadhozu Yasudy ukradl Uemu domácí metu. Po změně nadhozu na obou stranách Blansko na Třebíč tlačilo, a ještě dvakrát dokázalo naplnit všechny mety. Nadhazovač Hlouch ale ve spolupráci s obranou Nuclears už hráče Olympie skórovat nenechal a tým z Vysočiny si tak mohl připsat už třetí výhru v novém ročníku Extraligy.

V sobotu 14. dubna 2018 se diváci v Třebíči mohou těšit hned na dvě utkání. Domácí Nuclears vyzvou Na Hvězdě Techniku Brno. První zápas začíná už ve 13 hodin, odveta je pak na programu od 16 hodin. Na výsledek si můžete zkusit tipnou na facebookové stránce.

Arrows Ostrava - Kotlářka Praha (8:9, 14:9)

Nejdelší utkání v novodobé historii domácí baseballové extraligy bylo včera k vidění na Arrows Ostrava. V něm po 4 hodinách a 21 minutách zvítězili hráči z Kotlářky Praha, když ve třetí nastavené směně přidali rozhodující dva body a soupeř zaznamenal pouze bod. „Byl to zápas, který si nezasloužil mít vítěze, ale ke konci jsme měli větší štěstí. Náročné to bylo hodně, chvílemi jsem si připadl jako otloukánek. Ani nevím, kolik mám modřin,“ prohlásil Daniel Vavruša, catcher Kotlářky Praha. Historický zápis byl překonán o pouhou minutu, předchozí nejdelší zápas se odehrál v roce 2016 a opět v něm stejným výsledkem 9:8 vyhrála Kotlářka Praha, která uspěla na hřišti Hrochů Brno.

V sobotním utkání mezi Kotlářkou Praha a Arrows Ostrava chtěli domácí odčinit páteční prohru. Na kopci nastoupil Boris Bokaj a s přehledem držel pražské pálkaře až do čtvrté směny. Za Kotlářku začal nadhazovat Jan Novák. Od druhé až po čtvrtou  směnu se ostravští pálkaři nadechli k mohutnému náporu a po sérii několika hitů a několika chyb Pražanů navršili skóre až na 11 : 1. V páté směně, to už za Kotlářku nadhazoval Vavruša Jiří, kontrovali pálkaři Kotlářky a zkorigovali výsledek na 11 : 7. Ostravané provedli v šesté směně změnu na nadhozu, za Arrows nastoupil mladý nadhazovač Satoria Matěj, který utkání doházel až do závěrečného vítězství domácích. Během čtyř směn jeho působení na kopci bodovali hráči Kotlářky dvakrát, zatímco domácí přidali další tři body. Na konečném výsledku 14 : 9 se velkou měrou projevilo šest chyb Kotlářky v obraně, zatímco Ostravané neměli jedinou.

Tempo Titans Praha - Skokani Olomouc (10:4, 9:4)

Sobota

Konečný výsledek byl daný hlavně převahou hostů na pálce. Nejúspěšnějším pálkařem zápasu byl Šimon Peřina z Tempa, který odpálil hned čtyři hity, z toho tři dvoumetové. Za zmínku stojí určitě obětavé zákroky zadopolařů obou týmů. Krásné zákroky nám předvedli domácí Jirka Kovařík a hostující Martin Šuraj, ale především Aleš Nepomucký, který tímto zákrokem zastavil útok domácích Skokanů ve čtvrté směně.

Neděle

Zápas rozhodla především devátá směna, ve které díky čtyřem bodům pražané domácím Skokanům odskočili na pětibodový náskok, na který již domácí nezareagovali. Domácí tým prohrál zápas především množstvím chyb v obraně. Pálkařsky se dařilo pražským Šimonu Peřinovi a Petrovi Šustovi a domácímu Jirkovi Kovaříkovi. Na kopci olomouckých Skokanů se poprvé předvedl Joel Chapman.

Draci Brno - Hroši Brno (6:4, 7:4)

V pátek 6.4. se na nadhazovacím kopci proti sobě v Komárově postavili Martin Bareš v modrém hroším a Radim Chroust v černém dračím dresu. Oba předváděli skvělé výkony. Draci se vedení ujali ve druhé směně, kdy odpálili 4 hity v řadě a po nich třikrát skórovali. Dračí obrana si vybrala slabší chvíli ve čtvrté směně a po sérii chyb a 3 hitech brali vedení 4:3 Hroši. Bareše vystřídal McDowall, který Draky držel vší silou, ale bohužel nebyl tak přesný, jak by chtěl. Tři body přišly z nenadání na konci 6. směny ve prospěch Draků. Skóre 6:4 nakonec zůstalo do konce. V zápase bylo k vidění 7 chyb a žádný vícemetový odpal, i tak bylo utkání do poslední směny napínavé. Drakům se v průběhu zápasu zranil Adam Hajtmar, který 2-3 týdny nebude moci nastoupit.

V sobotním zápase se na nadhazovacím kopci proti sobě představili mladý prospekt Ondřej Furko za Draky a import Stephen Swagerty za domácí Hrochy. Drakům se podařilo 4x skórovat už ve druhé směně po sérii hitů. Hroši se zpět do zápasu dostali v dohrávce šesté směny, kde skórovali třikrát. Vyrovnaný boj skončil po deváté směně v poměru 7:4 ve prospěch Draků Brno. Zejména mladí hráči Filip Moštěk s Martinem Kalábkem zažili vydařený zápas a přispěli velkou mírou k výhře Draků.

Arrows Ostrava – Draci Brno 3:6

Úvod nedělního zápasu byl v rukou dobře házejících nadhazovačů obou týmů. První body přivezl hostující tým ve třetí směně po drobném zaváhání ostravské obrany a třech po sobě jdoucích hitech Kalábka, Dubového a Hubbarda. Další dvě směny nadále drželi nadhazovači pálkaře na uzdě. V šestém inningu Draci úspěšnými hity Dubového, Hajtmara a sebeobětovacím odpalem Čecha navýšili skóre na 4:0. To se probudili i pálkaři Arrows. Juněc a Navrátil snížili stav na 4:1. V následující směně brněnští hráči stáhli další bod a v 8. směně "přivítal" na kopci Terrela Joyce solo homerunem Dondrei Hubbard. Na střídajícího Petra Minaříka našli recept ostravští až v 9. směně, ale stačilo to jen na kosmetickou úpravu výsledku 6:3 pro Draky. Ve větrném, ale slunečném počasí viděly zaplněné tribuny pohledný baseball a vítězství hostujícího týmu.

Petr Čech, kečr Draků, zhodnotil sérii zápasů se slovy: „Byl to úspěšný víkend. Tři výhry proti dobrým týmům, ale černý puntík dostává naše obrana, která byla jednoduše špatná. Skvělý výkon ale předvedli naši nadhazovači. V útoku se také nemáme za co stydět a výhry bereme.“

Draci tak zatím nepoznali chuť porážky a po druhém hracím víkendu mají 4 vítězství a jsou jediným neporaženým týmem v tabulce. Ve středu je čeká zápas v Blansku od 19 hodin, který se hraje znovu, protože se o prvním hracím víkendu nedohrál kvůli nepřízni počasí.

Eagles Praha - Technika Brno (12:2, 15:0)

Pátek - Opening Day

Eagles Praha zažilo krásné slunečné odpoledne a večer. První Extraligový zápas doma - velkolepý OPENING DAY. Předzápas mladých nadějí Eagles U7, slavnostní nástup týmů s malými hráči, vystoupení Aerobik Fitstation, hymna a slavnostní nadhoz., to vše předcházelo samotnému zápasu, do kterého vběhli hráči Eagles v designově nových dresech. Jako startér Eagles nebyl vybrán nikdo jiný než dlouholetý domácí hráč Tomáš Duffek. Až do páté směny držel stav bez bodu a to nejen díky dobrým nadhozům, ale i pohotové hře v poli.

Pálkaři Krče se chvíli hledali, ale ve čtvrté směně se vehementně přihlásili o vítězství pěknými dvoumetovými odpaly Michala Zýmy a Honzy Homolky (později přidal ještě jeden) a staženými pěti body. Brněnský Rivera si je v další směně sice ještě pohlídal, ale vystřídaný Nováček v šesté je již neudržel. Dalších pět bodů zpečetil HR Marka Chlupa. Do konce zápasu skórovali ještě dvakrát zatímco Technika přidala pouze dva body v 6. směně.

 

 

Starší články