>

Červenka pronikl do ideální sestavy Cleveland Indians

juh, 15.11. 2017 Extraliga

Za celoroční dřinu přišla odměna. Český baseballový reprezentant Martin Červenka byl vybrán do ideální sestavy „organizace“ Cleveland Indians, sestavené z hráčů působících v nižších zámořských soutěžích.

Nominaci si vysloužil za své stabilní výkony v týmu Lynchburg Hillcats, v jehož dresu se radoval z vítězství ve čtvrté nejvyšší lize – Carolina League. „Ocenění mě potěšilo, je to pro mě pocta. Hodně mých spoluhráčů mělo dobrou sezonu a nedočkalo se,“ okomentoval svůj úspěch Červenka.

Přestože svému mužstvu z amerického státu Virginie pomohl k titulu hlavně na pozici catchera, v nejlepší sestavě se objevil na pro něj ne tolik typické pozici Designated Hittera, neboli suplujícího pálkaře. „Martin nám dokázal pomoci i v jiné roli, než na které běžně působí. Vysokou měrou přispíval k našim vítězstvím,“ chválil pražského rodáka na webu Minor League Baseball clevelandský ředitel pro rozvoj hráčů James Harris.

Na pozici chytače dostal přednost Francisco Mejia a podle Červenky oprávněně. „Meija si cenu zasloužil. Jsem rád, že jsem se do sestavy dostal i na pozici Designated Hittera. Nebudu zastírat, že mě mé zařazení překvapilo. Neměl jsem ponětí, že podobná akce probíhá, dozvěděl jsem se o ni až z internetu,“ připustil český reprezentant, který se na zimní přestávku tradičně vrací do Čech.

Na jaře pak může opět očekávat litý boj o vysněné místo v MLB. Loni soupeřil v konkurenci čtrnácti dalších catcherů, na soupisku elitního týmu se přitom mohou dostat pouze dva. A ač je místo mezi nejlepšími vyznamenáním a motivací do další práce, při závěrečném rozhodování pravděpodobně velký význam hrát nebude. „Nedokážu říct, jak moc skauti na tyto záležitosti hledí. Nakonec ale bude rozhodovat stejně výkon na hřišti a ne statistiky,“ nepřeceňuje význam ocenění Červenka.

Otázkou zůstává, kde se mezi smetánku nejoblíbenějšího amerického sportu nakonec pokusí proniknout. Odchod z Clevealandu nevylučuje… „Uvidíme, většinou se tyto věci řeší až dlouho po skončení Světová série,“ odmítl Červenka svou situaci blíže komentovat.

I kdyby jeho útok na pohádkovou soutěž ještě nevyšel, zoufat si nemusí. Má totiž čas. Ideální věk chytačů přichází až okolo třicátých narozenin, do nichž Červenkovi ještě pět let zbývá.

 

Starší články