>

CZECH SERIES: Draci Brno získali 21. titul!

jiri_uhlir, 29.09. 2017 Extraliga

Draci Brno se stali šampiony pro letošní ročník baseballové extraligy a získali svůj 21. titul. Rozhodl o tom čtvrtý zápas finálové CZECH SERIES, ve kterém brněnští hráči porazili Arrows Ostrava 6:5 a celkově vyhráli 3:1 na zápasy. Draci byli ve finále již 23krát, prohráli akorát v letech 2015 s Kotlářkou Praha a 2011 s Technikou Brno. Naopak Arrows Ostrava ani na pátý pokus ve finále titul nezískala. „Byl jsem u všech našich titulů, ale tohle byla asi nejtěžší série na čtyři zápasy, kterou jsme kdy odehráli. Byl to obrovský boj,“ prohlásil Arnošt Nesňal, generální manažer Draků Brno.

Čtvrté utkání finálové série začali dobře hráči Draků Brno, když si po ulívce Martina Červinky doběhl pro první bod Wesley Roemer ve druhé směně. V té ještě přidali brněnští baseballisté další bod. V následující směně kontrolovali domácí, když Jakub Malík stáhl spoluhráče. Další body přišly až v šesté směně – po chybě obrany Arrows Ostrava, která nezvládla ulívku Martina Schneidera, doběhl na domácí metu Adam Hajtmar. Úspěšný odpal, kterým stáhl spoluhráče, si poté připsal brněnský Petr Čech. Toho poté stáhl zkušený Pavel Budský a Draci se dostali do vedení 5:1.

Jenže baseballistům Arrows se podařil stav utkání srovnat. Devon Ramirez stáhl odpalem Aleše Navrátila, poté si ostravští připsali další bod. Následně pálkař Tomáš Juněc úspěšným hitem zařídil dva body a vyrovnal. Do závěrečné směny se tak šlo za stavu 5:5.

Draci Brno vybojovali rozhodující bod, když si po špatném příhozu na první metu doběhl Pavel Budský pro těsné vedení. To už se ostravským baseballistům nepodařilo dohnat. Ostravský Cameron Russ se sice dostal na první metu, daleký odpal jeho spoluhráče Jakuba Malíka ale zachytil Adam Hajtmar, který příhozem ještě Russe vyautoval. „Cameron bohužel nepřečetl hit dobře, asi si myslel, že míč nebude zachycen, jednalo se o trochu více agresivnější hru,“ vysvětlil Aleš Navrátil, hrající trenér Arrows Ostrava.  

Draci tak mohli po roce opět slavit. Co bylo rozhodující? „Naše obrana zahrála nad rámec standardu. Byli jsme o trošku houževnatější a preciznější v obraně, skórovalo se proti nám hůře. V konečném součtu to byl asi ten klíčový rozdíl, který ale byl mezi týmy opravdu hodně malý," prohlásil Nesňal z Draků Brno. Finálové CZECH SERIES bylo v letošním roce extra napínavé, pokaždé se rozhodovalo v závěrečných směnách. „Kvalitativně to byl asi ten nejlepší ročník domácí extraligy. Promítly se do toho také úspěchy reprezentace do 23 let a na Univerziádě. Hráči byli schopni se poprat se stresem a hrát na vyšší úrovni,“ dodal Nesňal.

Arrows Ostrava se už těší na další ročník baseballové extraligy. „Ověřili jsme si, že máme nastavenou správnou cestu, po které jdeme. Draci už s námi musí počítat, rozhodně to už nebudou mít samozřejmé,“ říkal Navrátil z Arrows. „Nebyli jsme tým, nebyli jsme mančaft, který se sešel. Byli jsme rodina. Všichni se baseballem bavili a chtěli vítězit. Po jednom zápase s Eagles, kdy jsme otočili utkání ze stavu 0:11, jsme si ověřili, že když bojujeme jako rodina, tak můžeme dokázat všechno.“

 

 

 

 

 

Starší články