>

Drakům schází výhra od obhajoby titulu. Arrows dvakrát těsně porazili!

juh, tz, 24.09. 2017 Extraliga

Baseballisté Draků Brno si podruhé poradili s Arrows Ostrava. V nedělním zápase v rámci Czech Series porazili dvacetinásobní domácí šampioni své soupeře v nastavené směně 3:2. Finále extraligy se tak může rozhodnout již v pondělí, kdy je v Ostravě od 19:00 na programu třetí utkání. „Zápasy jsou neskutečně vyrovnané, pokaždé se rozhodovalo až v závěru, mohli jsme prohrávat klidně 0:2,“ tvrdil Arnošt Nesňal, generální manažer Draků Brno.

V prvním utkání se proti sobě postavili dva reprezentační nadhazovači – brněnský Radim Chroust a hostující Boris Bokaj předváděli výborné výkony a nepouštěli soupeře do tlaku.  Jako první dokázali pro bod ve druhé směně doběhnout hráči z Arrows, v páté směně však Draci vyrovnali, o dvě směny později šli ostravští baseballisté opět do vedení. Jenže Draci dokázali využít svých zkušeností, v závěrečné směně naplnili všechny mety a následně Jakub Hajtmar dokázal odpalem stáhnout vítězné dva body.

O den později se měla série přesunout do Ostravy, ale vytrvalý déšť nedovolil utkání odehrát. Na kopci dostaly přednost zahraniční esa obou týmů – Draci poslali Wesleyho Roemera a Arrows letošního rekordmana Josepha Goodmana. Skóre otevřeli brněnští hráči, když Petr Čech svým odpalem stáhl pro bod Jakuba Hajtmara. Ostrava dokázala najít recept na Wesleyho Roemera až v sedmé směně a vyrovnala na 1:1.

Do konce deváté směny nikdo nedokázal přidat další bod, diváci na stadionu tak byli svědky nastavené směny. V ní dle pravidel začínají oba týmy s běžci na první a druhé metě. Draci provedli změnu na kopci, když Roemera nahradil Martin Schneider. Domácí obrana si nejdříve poradila s ulívkou Ramireze. Následně šla Ostrava do vedení po odpalu Russe. Víc však ostravští nedokázali a před dohrávkou měli na Draky náskok jednoho bodu.

V dohrávce se nejdříve dostal na metu Tomáš Polanský a Draci tak měli plné mety bez autu. Pak přišla velká chvíle Martina Červinky, který odpalem do levého pole dokázal stáhnout potřebné dva body a spustil euforii radosti domácích hráčů i fanoušků. „Jsme extrémně spokojení, že v sérii vedeme. Rozhodovaly maličkosti a štěstí. Nepamatuji si, kdy naposled bylo finále takhle vyrovnané,“ dodal Arnošt Nesňal z Draků Brno, kteří jsou ve finále extraligy již potřiadvacáté. „Arrows hrají perfektní baseball. Jsou houževnatí, jsou prostě jako my. Je radost s nimi hrát, radost prohrát i vyhrát. Jsem šťastný za dvě výhry. Všechno v dohrávce zápasu a takový ten baseball má být. Těšíme se na další zápas v Ostravě.“

Nálada v Arrows je pořád bojovná. „Myslím, že na tom nejsme špatně. Uvědomujeme si, že hrajeme skvělý baseball, je to hodně vyrovnané, jde opravdu o jeden odpal. Prohry nebereme tragicky,“ dodal Tomáš Juněc, pálkař z Arrows. Podle něho rozhodují maličkosti. „Draci jich zvládli udělat dobře ve větším množství, než my. Třeba když se jim povedlo předvést sebeobětovací ulívku do pole, což jsme dvakrát nezvládli.“

V obou zápasech Czech Series měli více úspěšných hitů ostravští hráči. „To je sice pravda, ale je důležitější, jak se to poskládá, jestli máme zrovna někoho na metě. Pálkařsky jsme na tom stejně jako Draci, nevidím tam žádný rozdíl. Důležité je provést maličkosti lépe,“ dodal Juněc, který se těší na domácí zápas v Ostravě. „Myslím, že přijde hodně lidí, doma se nám hraje skvěle.“

Série se nyní přesouvá do Ostravy, kde se odehraje třetí zápas v pondělí večer. Pokud v něm zvítězí Arrows, tak se další duel odehraje v pátek večer na severu Moravy. Případný pátý rozhodující zápas by se hrál v sobotu odpoledne v Brně.

Starší články