>

Arrows Ostrava vyzve Draky Brno ve finálové Czech Series

jiri_uhlir, 18.09. 2017 Extraliga

Baseballisté Arrows Ostrava si poprvé od roku 2009 zahrají finále domácí extraligy. Rozhodla o tom sobotní výhra na Kotlářce Praha 9:2 v rámci Wild Card. Rozhodujícím momentem byla třetí směna, ve které si ostravští hráči připsali čtyři body, v zápase dali celkem 15 úspěšných odpalů. Ve finále Arrows vyzvou již v pátek Draky Brno. Série se hraje na tři vítězné zápasy. Všechny budou k vidění na Playo.TV a na streamu ČT sport!

„Dostat se do finále bylo naším cílem. Jak se sezona vyvíjela, tak jsme věřili, že by se to mohlo podařit. Teď už se může stát cokoliv,“ tvrdil Jakub Malík z Arrows Ostrava, která doposud v samostatné české extralize celkově nezvítězila. Naopak Draci Brno mají dvacet titulů. „Zápasy budou hodně těžké, mají zkušený tým, což hraje pro ně. V sezoně jsme je už porazili, dáme do toho všechno,“ dodal Malík před finále s názvem Czech Series. To začíná v pátek od 19:00 na stadionu Draků Brno.

Ze sedmi letošních vzájemných zápasů právě čtyři brněnští baseballisté vyhráli. „Myslím, že se střetávají dva týmy, které měly dlouhodobě nejlepší skóre v extralize. Prakticky v každém zápase to bylo těsné,“ tvrdil Arnošt Nesňal, generální manažer Draků, pro které je to třiadvacátá finálová účast. „Pořád ale máme stejnou motivaci, vyhrávat tituly nás baví. Těšíme se.“

Czech Series se hraje na tři vítězná utkání a může se rozhodnout již o tomto víkendu. Druhý zápas se odehraje v sobotu od 16:00 na Arrows Ostrava a třetí v neděli od 14:00 na Dracích Brno.

Rozpis Czech Series

Pá 22.09.            19:00     Draci – Arrows               MBS     

So 23.09.            16:00     Arrows – Draci              Arr       

Ne 24.09.           14:00      Draci – Arrows              MBS

Starší články