1. Home >
  2. Mladí čeští baseballisté prohráli ve finále s Nizozemskem v prodloužení

Mladí čeští baseballisté prohráli ve finále s Nizozemskem v prodloužení

juh, 14.08. 2017 Extraliga

Český tým prohrál ve finále mistrovství Evropy baseballu do 23 let s Nizozemskem 9:10 v prodloužení. Češi tak v Brně zaznamenali první prohru na turnaji až v posledním zápase. V dramatickém utkání o výsledku rozhodla desátá směna, ve které nizozemští hráči získali dva body a Češi pouze jeden. Třetí místo si zajistila Belgie, když porazila 3:2 Španělsko.

První bod zařídil ve finále po úspěšném odpalu Marek Chlup. Po špatných nadhozech nizozemského nadhazovače si čeští hráči došli pro další body a domácí tým držel hned v úvodu vedení 3:1. Také ve druhé a třetí směně zaznamenali Češi bod. Nizozemsko ale zápas otočilo v šesté směně, kdy si doběhlo pro pět bodů, a tím se dostalo do vedení 6:5. V dohrávce pak Filip Smola odpalem stáhl běžce a zařídil vyrovnání.

Další doběhy už měl ale soupeř a před poslední směnou vedl 8:6. Domácí baseballisté za podpory plných tribun si ale vybojovali body. Nejdříve Jakub Ondráček byl trefen a díky plným metám snížil na 7:8. Další meta zdarma znamenala vyrovnání. Více se však Čechům nepodařilo přidat a zápas musel jít do prodloužení.

V nastavené desáté směně si Nizozemsko připsalo dva body. Marek Chlup zaznamenal metu zdarma, Daniel Paryšák také, čímž Češi snížili na 9:10. Další bod už ale nepřidali, z vítězství se radovali Nizozemci. „Nevyhrál lepší tým ale šťastnější. Byli jsme několikrát jeden balon od vítězství. Byl to můj poslední zápas v této kategorii, možná se ale jednou vrátím,“ dodal Pavel Chadim, trenére reprezentace do 23 let. Utkání trvalo skoro pět hodin.