>

Mladí čeští baseballisté si zahrají finále evropského šampionátu v Brně!

jiri_uhlir, 12.08. 2017 Extraliga

Český tým si zahraje finále na mistrovství Evropy do 23 let v Brně. Rozhodla o tom výhra 7:3 v semifinále nad Španělskem. V nedělním finále se čeští hráči střetnou s Nizozemskem, které porazilo Belgii 10:5. Díky postupu si čeští baseballisté zároveň zajistili účast na mistrovství světa této kategorie, kam postupují pouze dva nejlepší evropské celky.

Pro první bod si v semifinále doběh Filip Smola ve čtvrté směně, když Španělé předvedli několik chyb v obraně. Následně Filip Claus stáhl dva body. „Věřil jsem, že na Španěly zatlačíme od začátku, což se nám nepodařilo. Pak nám to ale vyšlo, naopak soupeřům se moc nedařilo,“ tvrdil Claus.

V následné směně Marek Chlup odpalem rovněž zařídil dva doběhy. Další úspěšné odpaly si připsal Martin Mužík a Jakub Grepl a český tým vedl 7:0. Španělům se podařilo pouze korigovat výsledek v páté a sedmé směně a připsali si 3 body. „Jsme za to moc šťastní. Je skvělé, že jsme se dostali na mistrovství světa, zároveň se zítra porveme o evropský titul,“ dodal Claus.

Finále evropského šampionátu do 23 let se uskuteční v Brně zítra od 19:00. „Náš cíl byl dostat se na mistrovství světa. Víme, že Nizozemsko si schovalo několik elitních nadhazovačů na finále, my však nemáme co ztratit. Těšíme se,“ doplnil Pavel Chadim, reprezentační trenér výběru do 23 let.

 

Starší články