>

Paráda! Češi jsou v semifinále, kde je čeká Španělsko

juh, 12.08. 2017 Extraliga

Mladí čeští baseballisté se dostali do semifinále turnaje mistrovství Evropy do 23 let. V pátek večer porazili Francii 5:1. Rozhodly o tom také dva homeruny českého týmu – Martina Mužíka a Marka Chlupa. Dnes večer od 19:00 se Češi utkají proti Španělsku a kromě možné účasti ve finále budou bojovat o start na mistrovství světa v této věkové kategorii, kam postoupí dva evropské týmy. Ve druhém semifinále se střetne Belgie s Nizozemskem.

V úvodních čtyřech směnách se svěřenci trenéra Pavla Chadima nedokázali prosadit přes pozornou obranu Francouzů. Odpor zlomily až dva dvoubodové homeruny. První se podařil během páté směny Martinu Mužíkovi a druhý v té následující Marku Chlupovi. Po získání pětibodového náskoku už čeští reprezentanti povolili soupeři pouze zkorigovat výsledek.

„Rozhodně to nebylo jednoduché utkání. Stál proti nám jeden z nejlepších nadhazovačů, který je na turnaji. Ti naše ale zaházeli skvěle a dali nám šanci utkání zvládnout,“ říkal Jan Jablonka, kouč na třetí metě. Co říká před Španělskem? „Není to soupeř, kterého bychom se měli bát. Ale rozhodně z něho máme respekt.“

Starší články